اخبار اقتصادی

فروش پیراهن رونالدو رکورد زد، 32 میلیون پوند در 12 ساعت

فروش پیراهن فوق ستاره پرتغالی با 32 میلیون پوند در 12 ساعت رکورد زد.

16 شهریور 1400

دستورالعمل مرکز اطلاعات گردشگران ابلاغ شد

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از ابلاغ دستورالعمل نظارت بر تاسیس و فعالیت مراکز اطلاعات گردشگران به ادارات کل استانی خبر داد.

11 شهریور 1400

ویزای کانادا: پیش بینی از دست رفتن 12،500 شغل در صنعت نفت و گاز کانادا در سال 2019

یک گزارش نو که به تازگی منتشر شده می گوید کارگران بخش نفت و گاز کانادا در سال 2019 با خطر بیکاری بالایی روبرو هستند و اشتغال مستقیم در این بخش در سال جاری به مقدار بیش از 12 هزار فرصت شغلی کاهش می یابد.

8 شهریور 1400

توزیع 2 هزار و 150 میلیارد تومان برای طرح های آذربایجان شرقی

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: در امسال بر اساس مصوبات شورای برنامه ریزی یک هزار و 650 میلیارد تومان و از محل تبادل ملی هم 500 میلیارد تومان برای اجرای طرح ها و پروژه ها در سطح دستگاه های اجرایی استان توزیع شد.

6 شهریور 1400

20 فیلم برتر دهه 2010 میلادی؛ آینده سازان سینما

دهه دوم قرن بیست ویکم، آخرین دهه کامل شده تاریخ سینما است. در این دهه کارگردان هایی که فعالیت های سینمایی خود را از دهه های پیشین شروع نموده بودند به تکامل شخصی رسیدند و توانستند کامل ترین آثار کارنامه خود را ارائه دهند. بعلاوه با پیشرفت ابزار ضبط فیلم...

24 مرداد 1400

14 میلیون هکتار از عرصه های کشور در شرایط بحرانی فرسایش بادی

نتایج مطالعات کانون های بحرانی نشان می دهد 187 منطقه کشور در 22 استان به اصطلاح بیابانی کشور تحت تاثیر فرسایش بادی هستند که وسعت این منطقه ها 29.5 میلیون هکتار است و 237 کانون بحرانی فرسایش بادی با وسعت حدود 14 میلیون هکتار در این محدوده وجود دارد.

12 مرداد 1400

گاومیش های خوزستان آب معدنی نمی نوشند!

فضای مجازی حالا چند روز است پر شده از شماره حساب های بانکی افراد ناشناس که همه شان هم مدعی اند می خواهند با کامیون، آب معدنی به خوزستان برسانند.

7 مرداد 1400

جزئیات برگزاری نمایشگاه الکامپ

مدیر اجرایی الکامپ با اشاره به برگزاری نمایشگاه الکامپ در تیرماه گفت: صنعت فاوا ابزار مهم و موثری جهت مقابله با کرونا به تعداد می رود و در این دوران شرکت هایی متعددی ابتکارات و نوآوری هایی داشته اند که عرضه آن ها در نمایشگاه الکامپ موضوعیت دارد.

6 مرداد 1400

شهردار تبریز تاکید نمود: شفافیت، رمز موفقیت مدیریت شهری کنونی

خبرگزاری خبرنگاران-شهردار تبریز با اشاره به توفیقات مدیریت شهری در خدمت به شهروندان به رغم مسائل اقتصادی فراوان، رمز این موفقیت ها را شفافیت و پاکدستی مدیران شهری در این دوره دانست.

5 مرداد 1400

عادل فردوسی پور در زمین معماری و ساخت

جلال حسن خانی معمار، پژوهشگر و منتقد در یادداشتی در روزنامه شرق نوشت: زمانی که پخش برنامه نود آغاز شد، هیچ کس تصور نمی کرد اثربخشی و نفوذ این برنامه این قدر بر جامعه حرفه ای فوتبال و طرفداران مؤثر باشد. فراگیری آن کم کم ایجاد شد تا جایی که حتی افرادی که...

5 مرداد 1400

دوره آشنایی با ظرفیت های اسلام در عصر دیجیتال برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه فضای مجازی، دانشگاه ترینیتی سنت دیوید ولز (University of Wales Trinity Saint David) دوره آموزشی بلندمدتی را با موضوع اسلام در قرن بیست و یکم با هدف آشنایی با اسلام و شناساندن ظرفیت های اسلام در دنیا معاصر برگزار می نماید.

4 مرداد 1400

رانت چند هزار میلیارد تومانی دلالان سیمان حذف شد

تهران (پانا) - مدیرعامل شستا از حذف رانت چند هزار میلیارد تومانی دلال های سیمان خبر داد.

27 تیر 1400

آخرین اخبار درباره تسهیلات بدون سپرده خرید مسکن

خبرنگاران - بانک مسکن اظهار داشت که تسهیلات بدون سپرده بانک مسکن تا سرانجام تیر 1400 تمدید شده است.

23 تیر 1400

نامه نگاری بی نتیجه سئول برای نشست دوباره آمریکا و کره شمالی

رئیس جمهوری کره جنوبی پیش از ملاقات خود با جو بایدن به وسیله ارسال نامه به رئیس کره شمالی تمام کوشش خود برای برگزاری یک نشست تازه میان آمریکا و کره شمالی را انجام داده بود.

22 تیر 1400

سرانه پایین مصرف شیر در ایران ، 280 کیلو کمتر از اروپا

رئیس انجمن تغذیه ایران، سرانه پایین مصرف شیر و لبنیات در کشورمان را نگران کننده دانست.

18 تیر 1400

پراید 24 میلیونی در بازار!

در حالی که قیمت پراید مدل 111 در روز های اخیر افزایش قیمت داشته و به 131میلیون تومان رسیده، اما هنوز هم در بازار خودرو پراید های ارزان تر از 50 میلیون تومان مشاهده می شود.

12 تیر 1400

کمتر از یک درصد کشورهای کم درآمد در برابر کرونا واکسینه شده اند

وزیر بهداشت گفت: 57 درصد از کشورها با درآمد بالا واکسینه شده اند، در حالی که تنها کمتر از یک درصد از کشورهای کم درآمد در برابر کووید19 ایمن سازی شده اند.

10 تیر 1400

امنیت انرژی و سیاست خارجی فعال

یکی از مواردی که می تواند بر سیاست خارجی کشور تأثیر مثبت بگذارد، امنیت انرژی است. امنیت انرژی را باید در سه نقطه وارسی کرد.

9 تیر 1400

اعتراض معاون وزیر نیرو نسبت به رعایت حق آبه هیرمند

معاون آب و آبفای وزیر نیرو در جلسه مشترک کمیساران آب هیرمند در مورد عدم دریافت حق آبه ایران در سال جاری اعتراض کرد.

7 تیر 1400

بعضی مناطق آمریکا همچنان بنزین ندارند

کمبود بنزین که طی یک هفته گذشته ایالتهای شرقی آمریکا را فراگرفته بود از روز یکشنبه با ازسرگیری فعالیت بزرگترین شبکه خط لوله سوخت رسانی این کشور به تدریج در حال برطرف شدن است اما پمپ بنزینها در بعضی مناطق همچنان بنزین ندارند.

30 خرداد 1400
تعداد: (223)