مالکی طرح توطئه علیه کابینه مصطفی الکاظمی را افشا کرد

به گزارش وبلاگ دوست، نخست وزیر پیشین عراق ضمن افشای طرح توطئه علیه کابینه مصطفی الکاظمی، تاکید کرد که از شرکت در آن خودداری و از این کابینه حمایت کرده است.

مالکی طرح توطئه علیه کابینه مصطفی الکاظمی را افشا کرد

به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، نوری مالکی، نخست وزیر پیشین عراق و رهبر ائتلاف دولت قانون این کشور (که 26 کرسی از مجموع 329 کرسی مجلس را در اختیار دارد) بدون توضیح درباره اینکه چه کسانی از او چنین درخواستی کرده اند، اظهار کرد: برخی از من خواستند که از طرح سرنگونی دولت فعلی با راه اندازی تظاهرات ها قبل و بعد از تشکیل آن حمایت کنم اما نپذیرفتم.

مالکی در ادامه گفت: به آنها گفتم به کابینه فرصت دهید تا ببینیم چگونه عمل می کند آن زمان راستا درست مخالفت را در پیش می گیریم نه اینکه دوباره به جنگ، آتش سوزی، انفجار، کشتارها و خرابکاری ها بازگردیم. به آنها اطلاع دادم اگر دولت توانست برخیزد، از آن حمایت خواهم کرد.

رئیس ائتلاف دولت قانون که دو دوره (از 2006 تا 2014) نخست وزیر عراق بوده، اضافه کرد: کابینه الکاظمی در ابتدای راه خود بوده و بحران های بزرگی از جمله ویروس کرونا، بحران مالی، کاهش قیمت نفت و تروریسم پیش روی آن قرار دارند.

او در ادامه گفت: ائتلاف دولت قانون در این کابینه مشارکت نکرده و (در مجلس) به آن رای نداد اما اگر در راستا مثبت و درست حرکت کند، از آن حمایت می کند.

این ائتلاف در اعتراض به ساز و کار انتخاب کاندیداها برای پست های وزراتی در کابینه الکاظمی، در جلسه مجلس از دادن رای اعتماد به آن خودداری کرده بود.

کابینه الکاظمی هفتم مه گذشته پس از پنج ماه رکود سیاسی در عراق رای اعتماد مجلس را گرفت.

پیش از کابینه الکاظمی، کابینه عادل عبدالمهدی بود که اول دسامبر 2019 تحت فشار اعتراض های بی سابقه مردم که طبقه سیاسی را به فساد و وابستگی به خارج متهم کرده و خواستار برکناری و محاکمه آنها بودند، استعفا کرد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "مالکی طرح توطئه علیه کابینه مصطفی الکاظمی را افشا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالکی طرح توطئه علیه کابینه مصطفی الکاظمی را افشا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید