حق بیمه سرانه 7.1 میلیون ریال شد

به گزارش وبلاگ دوست، خبرنگاران : حق بیمه تولیدی صنعت بیمه و حق بیمه سرانه تا سرانجام مرداد ماه سال 1399 به ترتیب مبلغ 590/9 هزار میلیارد ریال و 7/1 میلیون ریال و ضریب نفوذ بیمه نیز 2/5 درصد بوده است.

حق بیمه سرانه 7.1 میلیون ریال شد

به گزارش وبلاگ دوست، کمیته اطلاع رسانی هفته دولت مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزرات امور اقتصادی و دارایی طی گزارشی، عملکرد یکساله بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، حق بیمه فراوریی صنعت بیمه و حق بیمه سرانه در سال 1398 به ترتیب مبلغ 454/4 هزار میلیارد ریال و 5/5 میلیون ریال و ضریب نفوذ بیمه نیز در این سال، 2/4 درصد بوده است.

در این گزارش، همچنین حق بیمه فراوریی صنعت بیمه و حق بیمه سرانه تا انتها مرداد ماه سال 1399 به ترتیب مبلغ 590/9 هزار میلیارد ریال و 7/1 میلیون ریال و ضریب نفوذ بیمه نیز در این سال، 2/5 درصد بوده است.

بر اساس این گزارش، در بخش تدوین و اصلاح مقررات و آیین نامه های بیمه ای عنوان داشت: مبلغ 2,800 میلیارد تومان به مراجع درمانی در جهت یاری به مقابله با شیوع بیماری کرونا پرداخت شده است.

همچنین این گزارش از حذف نسخه فیزیکی بیمه نامه شخص ثالث در راستای اهداف دولت الکترونیک و کاهش مراجعات بیمه گذاران به شرکت های بیمه خبر داده و بیان داشته است: مبلغی بالغ بر 197 میلیارد تومان توسط شرکت های بیمه به خسارت دیدگان حادثه سیل اوایل فروردین ماه 1398 و اواخر اسفندماه 1397 پرداخت شده است.

بر اساس این گزارش، مصوبه شورای عالی بیمه در مورد تسری آئین نامه های مصوب شورا به مناطق آزاد تجاری، آئین نامه شرایط عمومی بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان و ا مکمل آئین نامه کارگزاری رسمی بیمه مستقیم در امسال ابلاغ شده است.

همچنین این گزارش از اعمال بیش از هشت مرحله بخشودگی حق بیمه مربوط به موضوع بند (ب) ماده 24 قانون بیمه شخص ثالث (جرائم صندوق تأمین خسارت های بدنی) در مورد انواع گروه های خودرویی، تسهیل ارائه خدمات بیمه ای به زائرین اربعین حسینی، پرداخت غرامات فوت حوادث فاجعه آمیز با ابعاد ملی گسترده ازجمله: شهدای حادثه تروریستی مجلس در وجه ذینفعان علیرغم محدودیت های ناشی از مستثنی بودن- پوشش حوادث تروریستی در قراردادهای بیمه ای منعقده با شرکت های بیمه شناسایی شده، پرداخت غرامت فوت افراد دارای پوشش بیمه ای ناشی از زلزله 21 آبان ماه 98 در استان کرمانشاه، پرداخت غرامت فوت افراد دارای پوشش بیمه ای مربوط به حادثه معدن یورت گلستان، به عنوان دیگر اقداماتی این بخش یاد نموده است.

برمبنای ایگ گزار ش، اهم سیاست ها، اقدامات اجرایی و دستاوردها بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای عملیات بیمه اتکایی شامل: انعقاد قرارداد مازاد خسارت ریسک (Risk) در رشته های آتش سوزی، مهندسی و پول در صندوق برای بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و 7 شرکت بیمه ایران، آسیا، البرز، دانا، پارسیان، ملت و سامان با راهبری بیمه مرکزی و با سقف تعهد 3 هزار میلیارد ریال برای هر ریسک بوده است.

همچنین انعقاد قرارداد مازاد خسارت حوادث فاجعه آمیز (CAT) در رشته های آتش سوزی، مهندسی و پول در صندوق برای بیمه مرکزی و 4 شرکت بیمه ایران، آسیا، البرز و دانا با راهبری بیمه مرکزی و با سقف تعهد 80 هزار میلیارد ریال در هر حادثه، انعقاد قرارداد مازاد خسارت در رشته های آتش سوزی، مهندسی و پول در صندوق برای قبولی های اختیاری بیمه مرکزی با سقف تعهد 3 هزار میلیارد ریال در هر حادثه و انعقاد قرارداد مازاد خسارت حوادث فاجعه آمیز (CAT) در رشته های آتش سوزی، مهندسی و پول در صندوق برای 11 شرکت بیمه رازی، آرمان، دی، میهن، سرمد، سامان، تعاون، سینا، کارآفرین، معلم و تجارت نو با راهبری بیمه مرکزی و با سقف تعهد 30 هزار میلیارد ریال در هر حادثه نیز از دیگر اقدامات در راستای عملیات بیمه اتکایی بوده است.

در ادامه این گزارش، از تصویب دستورالعمل های لازم برای بهره گیری از استارت آپ های بیمه ای در صنعت بیمه، اصلاح مقررات سرمایه گذاری موسسات بیمه به منظور به کارگیری منابع صنعت بیمه در توسعه اقتصادی و ارتقاء نظام اقتصادی کشور، ایجاد سازوکارهای لازم برای عرضه ضمانت نامه های موردنیاز بخش فراوری توسط مؤسسات تضمین، توسعه بیمه های اعتبار برای پوشش ریسک فروش اعتباری کالاهای فراوریی داخل، توسعه پوشش بیمه کیفیت محصول و سایر مسئولیت های مرتبط با بخش فراوری و ارائه خدمات آموزشی و مشاوره ای در زمینه مدیریت ریسک به بخش های فراوریی به عنوان اهم برنامه ها و اقدامات بیمه مرکزی مرتبط با رویکرد جهش فراوری یاد شده است.

منبع: اقتصادنیوز

به "حق بیمه سرانه 7.1 میلیون ریال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حق بیمه سرانه 7.1 میلیون ریال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید