این میوه حتی می تواند بیشتر از لوبیا باعث نفخ شکم گردد

به گزارش وبلاگ دوست، نفخ یکی از اصلی ترین مسائل گوارشی است که بر اثر تجمع گاز های مختلف در روده عظیم به وجود می آید. یکی از غذا هایی که باعث نفخ می گردد لوبیا می باشد، اما ما در اینجا قصد داریم یک میوه را به شما معرفی کنیم که آن نیز باعث ایجاد نفخ می گردد.

این میوه حتی می تواند بیشتر از لوبیا باعث نفخ شکم گردد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ دوست، نفخ یکی از اصلی ترین مسائل گوارشی است که بر اثر تجمع گاز های مختلف در روده عظیم به وجود می آید. یکی از غذا هایی که باعث نفخ می گردد لوبیا می باشد، اما ما در اینجا قصد داریم یک میوه را به شما معرفی کنیم که آن نیز باعث ایجاد نفخ می گردد.

موز یکی از خوشمزه ترین میوه ها می باشد که با رنگ زرد زیبای خود مشهور استو این میوه خواص بسیاری داشته و تقریبا می توان گفت که کسی نیست که آن را دوست نداشته باشد.

اما در کنار همه این موارد موز به دلیل فیبر محلول بسیار بالایی که دارد (3 تا 5 گرم به ازای هر موز متوسط) و البته سوربیتول (الکل طبیعی قند) می تواند باعث ایجاد نفخ گردد.

موز به طور معمول به عنوان یکی از درمان های طبیعی بیماری اسهال شناخته شده و باعث یبوست می گردد. اما بعضی از افراد پس از خوردن موز دچار عوامل ناخواسته دیگری مانند نفخ نیز می شوند.

به خصوص اگر از قبل دچار بیماری های گوارشی باشید یا مسائل دستگاه گوارش داشته باشید این مشکل می تواند برای شما شکلی حاد تر به خود گرفته و پس از هر دفعه خوردن موز به وجود بیاید.

سوربیتول و فیبر محلول موجود در موز هنگامی که به روده عظیم می رسند توسط باکتری های این روده تجزیه شده و در کنار گاز های مختلفی مانند دی اکسید کربن، هیدروژن و متان به وجود می آید که عامل نفخ است.

بهترین راهی که می توانید از ایجاد نفخ بر اثر خوردن موز جلوگیری کنید پخش کردن میزان موز مصرفی خود در چند وعده بود و برای مثال در هر وعده تنها یک سوم یک موز را بخورید.

همچنین موز های رسیده به دلیل این که از فیبر کمتری برخوردار هستند هضم ساده تری داشته و کمتر از موز های خام باعث ایجاد نفخ می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "این میوه حتی می تواند بیشتر از لوبیا باعث نفخ شکم گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این میوه حتی می تواند بیشتر از لوبیا باعث نفخ شکم گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید