اظهارنظر رئیس کل گمرک درباره شایعه ورود ذرت آلوده

به گزارش وبلاگ دوست، رئیس کل گمرک تاکید کرد که حتی یک گرم ذرت آلوده وارد کشور نشده است.

اظهارنظر رئیس کل گمرک درباره شایعه ورود ذرت آلوده

به گزارش وبلاگ دوست به نقل از ایلنا، مهدی میراشرفی درباره شایعات درباره ورود ذرت آلوده به کشور گفت: در موضوع ورود کالاهای بهداشتی، خوراکی و آشامیدنی ایران یکی از سخت ترین مقررات دنیا را دارد. بیشتر کشورها برای تشخیص سلامت یک کالا در گمرکات یک مرجع دارند اما به دلیل اهمیت صحت و سلامت این گونه کالاها در ایران سه مرجع نظر می دهند.

رئیس کل گمرک یادآور شد: قرار بود در سال 91 بیست هزار تن ذرت و در سال 96 و 97 صد و بیست و پنج هزار تن از طریق گمرک بندر امام خمینی وارد کشور شود، اما مراجع ذیصلاح سلامت آن را تأیید نکردند و در مجموعه این 145 هزار تن در بندر امام خمینی متوقف شده و حتی یک گرم از آن وارد کشور نشده که مهمترین علت آن سختگیری درباره سلامت این کالاها و مقررات مربوط به آن است و اجازه ترخیص داده نشده است.

وی درباره اینکه این شایعات را حتی به بلال های موجود در بازار هم ارتباط می دهند شرح داد: محموله ذرتی که در بندر امام خمینی متوقف شده بخش اعظم آن دانه شده و برای خوراک دام بود اما بلال های موجود در بازار تولید داخل است و ربطی به آن محموله ندارد بنابراین نباید این بحث ها باعث نگرانی شود. به هیچ عنوان هیچ ذرت آلوده ای از طریق گمرکات وارد کشور نشده و نخواهد شد.

  • روف گاردن

    روف گاردن | برای داشتن یک منظره زیبا روی پشت بام ساختمان ها از مشاورین ما کمک بخواهید.

  • ویزای کانادا

    ویزای کانادا | برای دریافت ویزای مولتی 5 ساله توریستی کانادا از ما مشاوره دریافت نمایید.

منبع: اقتصادنیوز

به "اظهارنظر رئیس کل گمرک درباره شایعه ورود ذرت آلوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارنظر رئیس کل گمرک درباره شایعه ورود ذرت آلوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید