کرونا کهیر ایجاد می نماید

به گزارش وبلاگ دوست، ایرنا/ عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بروز کهیر و ضایعات پوستی نیز به علایم و عوارض کرونا اضافه شده و برای مبتلایان کورتن و داروهای ضد حساسیت با دستور پزشک تجویز می گردد.

کرونا کهیر ایجاد می نماید

مسعود مردانی اضافه کرد: افرادی که با ایجاد کهیر و ضایعات پوستی دچار کرونا می شوند باید دو هفته در قرنطینه بمانند و کسانی که از این بیماران مراقبت می نمایند باید همه اصول بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، دستکش، فاصله گذاری اجتماعی و غیره را رعایت نمایند.

وی با بیان اینکه کرونا علایم متفاوتی را در مبتلایان ایجاد می نماید، گفت: نشانه کهیر آن است که به صورت ناگهانی بر روی پوست ظاهر می گردد و فرد را دچار خارش شدید می نماید، محل ضایعات کهیر بطور مرتب دچار تغییر می گردد به نحوی که بیش از 24 ساعت در محل قبلی خود باقی می مانند و در هر بخشی از پوست می توانند تظاهر پیدا نمایند.

این متخصص بیماریهای عفونی، کهیر را از جمله مسائل بسیار رایج پوستی دانست که در اثر عفونت های ویروسی مانند کرونا ایجاد می گردد و روی بر پوست اثر می گذارد.

مردانی توضیح داد: کهیر ضایعات قرمز و صورتی رنگ همراه با خارش است که می تواند به صورت قرمزی یا توده های برجسته ظاهر گردد و بعد از گذشت دو هفته برطرف می گردد. بروز کهیر در همه بیماران مبتلا به ویروس کرونا در هر رده سنی وجود دارد.

به گفته وی، بعضی ضایعات پوستی کرونا به دلیل وجود ویروس ظاهر نمی شوند، بلکه واکنشی هستند که سیستم ایمنی نسبت به ویروس نشان می دهد، در بسیاری از افراد، درگیری بیش از حد سیستم ایمنی بدن منجر به بروز واکنش ها و علایم پوستی می گردد و افراد درگیر بیماری کرونا در گروه سنی سالمند با علایم شدیدتری روبرو می شوند.

مردانی تاکید نمود: تا به امروز ویروس کرونا چهره های متفاوتی را در مبتلایان از خود نشان داده و با علایم ضایعات پوستی، گوارشی، سکته های قلبی و مغزی، دردهای عضلانی و غیره در افراد بروز یافته و تنها راه مقابله پیشگیری و در صورت ابتلا درمان به موقع است.

منبع: همگردی

به "کرونا کهیر ایجاد می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا کهیر ایجاد می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید