چطور یک شهرک ایتالیایی موارد کرونا را به صفر رساند؟

به گزارش وبلاگ دوست، یک شهرک در منطقه کرونازده شمال ایتالیا توانسته است با شیوه ای قاطعانه توانسته است شیوع کرونا را مهار کند و شمار موارد جدید عفونت را به صفر برساند.

چطور یک شهرک ایتالیایی موارد کرونا را به صفر رساند؟

به گزارش وبلاگ دوست به نقل از لایوساینس این شهرک به نام وو اوگانئو در سومین هفته ماه فوریه دچار خوشه ای از موارد جدید بیماری کووید-19 ناشی از ویروس جدید کرونا شد و نخستین مرگ ناشی از بیماری در ایتالیا هم در همین شهرک رخ داد.

این شهرک پس از رخ دادن این مرگ قرنطینه شد و همه 3300 نفر ساکنان برای کروناویروس آزمایش شدند.

این آزمایش کردن عمومی نشان داد که حدود 3 درصد از ساکنان به ویروس آلوده هستند و حدود نیمی از این افراد دارای آزمایش مثبت بی علامت بودند.

پس از دو هفته تعطیلی کامل و قرنطینه عمومی این شهرک، فقط 0.25 درصد (یک چهارم درصد) از ساکنان دچار عفونت باقی ماندند. در این مرحله این معدود افراد به جامانده ایزوله شدند و بعد شهرک از قرنطینه عمومی خارج شد.

این شهرک از روز آدینه 13 مارس (23 اسفند) مورد جدیدی از عفونت با ویروس کرونا گزارش نکرده است.

آندرئا کریستانی، استاد میکروب شناسی در دانشگاه پادوآی ایتالیا که به انجام این آزمایش ها یاری کرد، می گوید: درسی که ما از این ایزوله کردن همه موارد مثبت بدون توجه به علامت دار بودن یا نبودشان آموختیم این بود که می توانیم با این شیوه میزان سرایت بیماری را تا 90 درصد کاهش دهیم.

این پیغام در سخنان اخیر تدروس آدهانوم قبریسوس، رئیس سازمان جهانی بهداشت هم بازتاب یافته است که روز دوشنبه 16 مارس (26 اسفند) گفت: ما پیغامی ساده به همه کشورها داریم- آزمایش، آزمایش، آزمایش.

همه کشورها باید بتوانند همه موارد مشکوک را آزمایش نمایند. ما نمی توانیم با چشمان بسته با این همه گیری جهانی بجنگیم.

  • رئیس سازمان جهانی بهداشت: با چشمان بسته نمی توان با کرونا مبارزه کرد| آزمایش افراد مشکوک را جدی بگیرید

منبع: همشهری آنلاین

به "چطور یک شهرک ایتالیایی موارد کرونا را به صفر رساند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور یک شهرک ایتالیایی موارد کرونا را به صفر رساند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید