پکن: آمریکا امنیت ملی را دستاویز تحریم نکند

به گزارش وبلاگ دوست به نقل از رویترز، پکن امروز دوشنبه از مخالفت شدید با هرگونه اقدام آمریکا علیه شرکت های نرم افزاری چین خبر داد.

پکن: آمریکا امنیت ملی را دستاویز تحریم نکند

به همین دلیل، وانگ ون بین سخنگوی وزارت خارجه چین، ابراز امیدواری کرد که آمریکا سیاست های تبعیض آمیز خود را کنار گذاشته و از تعمیم مفهوم امنیت ملی به هر مسئله ای خودداری کند.

وی همچنین آمریکا را به پرهیز از اتهام های بی اساس و سیاسی کردن مسائل اقتصادی فراخواند.

روز گذشته، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا از قصد دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور مبنی بر اتخاذ اقداماتی علیه شرکت های نرم افزاری چین خبر داد که به ادعای وی، اطلاعات کاربران را به طور مستقیم در اختیار پکن قرار می دهند.

او در مصاحبه ای با شبکه خبری فاکس نیوز گفت: ترامپ گفت دیگر کافی است، ما این چالش را حل می کنیم. بنابراین در روزهای آینده او درباره نرم افزارهای مرتبط با چین که ریسک های امنیت ملی ایجاد می کنند، تصمیماتی خواهد گرفت.

این اخبار در حالی منتشر می شود که ترامپ روز جمعه به وبلاگ دوست خاطرنشان کرد دستور ممنوعیت اپلیکیشن تیک تاک در آمریکا را صادر می کند. تیک تاک یک اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدئوهای کوتاه است که در مدت کوتاهی محبوب شده و اکنون بیش از 2 میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد.

طی ماه های اخیر مقامات آمریکایی ادعا می کنند شرکت مادر تیک تاک با دولت چین ارتباط نزدیکی دارد و از آنجا که اطلاعات کاربران را کنترل می کند، یک خطر امنیت ملی به شمار می آید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پکن: آمریکا امنیت ملی را دستاویز تحریم نکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن: آمریکا امنیت ملی را دستاویز تحریم نکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید