واکنش ترامپ به صدور رسمی دستور استیضاحش

به گزارش وبلاگ دوست، فارس نوشت: رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه به اقدام رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در صدور رسمی دستور استیضاح علیه او واکنش نشان داد.

واکنش ترامپ به صدور رسمی دستور استیضاحش

به نوشته خبرگزاری فرانسه ترامپ گفت: دموکرات ها به دنبال استیضاح من بر سر هیچ هستند و در این نبرد پیروز می شویم.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا امروز پنج شنبه با بیان اینکه بر اساس شواهد تخلفات دونالد ترامپ محرز شده، رسما دستور نگارش طرح استیضاح وی را صادر کرد.

پلوسی که روز گذشته برای بررسی نحوه پیشبرد فرایند استیضاح و گام های بعدی در این راستا با هم حزبی هایش جلسه گذاشته بود، امروز در یک نشست خبری گفت: رئیس جمهور از قدرت خود سوء استفاده کرده، امنیت ملی ما را تضعیف کرده است و سلامت انتخابات های ما را خدشه دار کرده است.

وی با بیان اینکه اقدامات ترامپ بر خلاف خواسته های بنیانگذاران آمریکا و بر ضد سوگند ریاست جمهوری بوده است، گفت: امروز از رئیس [کمیته قضایی] می خواهم که نگارش بندهای استیضاح را پیش ببرد.

کاخ سفید در واکنش به بیانیه پلوسی، عنوان کرده است که دموکرات ها باید از خود شرمسار باشند... آماده یک محاکمه منصفانه در سنا هستیم.

اظهارات پلوسی یک روز پس از آن مطرح شد که از چهار حقوقدان حاضر در نشست کمیته قضایی مجلس نمایندگان، سه نفر تأیید کردند که خواسته های ترامپ از ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین مصداق سوء استفاده از قدرت بوده و شاخصه های لازم برای توصیف به عنوان جرم استیضاح پذیر را داراست.

پیش از این هم در جریان جلسات استماع در کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان، شماری از شهود، از جمله گوردون ساندلند سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا، تأیید کرده بودند که ترامپ برای منافع شخصی، به دنبال بده بستان با زلنسکی بوده است.

دموکرات ها ترامپ را متهم کرده اند که برای بی حیثیت کردن جو بایدن رقیب انتخاباتی اش، زلنسکی را برای تحقیق قضایی در مورد فرزند بایدن که عضو هیأت مدیره یک شرکت اوکراینی است، تحت فشار قرار داده است.

با سخنرانی امروز پلوسی، گام بعدی در راستا استیضاح رأی گیری طرح استیضاح در صحن عمومی مجلس نمایندگان است. اکثریت مجلس نمایندگان در اختیار دموکرات هاست و انتظار می رود این طرح در این مجلس تصویب شود. در صورت تصویب این طرح، لایحه استیضاح به سنا ارجاع می شود تا در آنجا اصطلاحا دادگاه رسیدگی به اتهامات ترامپ تشکیل شود. در انتها جلسات محاکمه در صورتی که دو سوم سناتورها به برکناری ترامپ رأی مثبت دهند، او باید قدرت را واگذار کند. سنا در کنترل جمهوری خواهان است و رأی آوردن این طرح در این مجلس، دستکم فعلا، بعید به نظر می رسد.

310311

  • روف گاردن

    روف گاردن | برای داشتن یک منظره زیبا روی پشت بام ساختمان ها از مشاورین ما کمک بخواهید.

  • ویزای کانادا

    ویزای کانادا | برای دریافت ویزای مولتی 5 ساله توریستی کانادا از ما مشاوره دریافت نمایید.

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش ترامپ به صدور رسمی دستور استیضاحش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ترامپ به صدور رسمی دستور استیضاحش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید