ترامپ: تردد در آمریکا را بابت کرونا محدود نمی کنیم

به گزارش وبلاگ دوست، رئیس جمهور آمریکا سه شنبه در یک کنفرانس خبری گفت قصد ندارد ترددهای داخلی در این کشور را بابت جلوگیری از گسترش ویروس کرونا محدود کند.

ترامپ: تردد در آمریکا را بابت کرونا محدود نمی کنیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دوست، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفته قصدی برای محدود کردن سفرهای داخلی در آمریکا بابت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ندارد.

ترامپ هنگام خروج از کاخ سفید برای بازدید از مرکز ملی سلامت گفت: اصلاً انجام چنین کاری را بررسی نمی کنیم.

رئیس جمهور آمریکا که بارها به دلیل ناچیزانگاری خطرات ویروس کرونا مورد انتقاد قرار گرفته تأکید کرد که مرکز تجمع بیماری کووید-19 تنها در یکی از ایالت های آمریکا است.

ترامپ با وجود این گفت قصد دارد مسافرت از آمریکا به کشورهایی که در آنها شیوع ویروس زیاد بوده است را محدود کند. او گفت دولت ایتالیا، کره جنوبی، ژاپن و سایر نقاط پرشیوع را برای این منظور در نظر دارد.

او گفت: ما خیلی دقیق عمل کرده ایم و الان داریم کشورهای دیگری را که به شدت آلوده شده اند بررسی می کنیم.

دولت ترامپ پیش از این علاوه بر ناچیزانگاری خطر ابتلا به کرونا در آمریکا به پنهان کاری درباره گسترش این ویروس هم متهم شده است. والتر شوئب، رئیس سابق دفتر ملاحظات اخلاقی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مدعی شده متخصصانی که بدون هماهنگی های لازم اقدام به اطلاعاتی درباره شیوع کرونا در آمریکا کنند مشمول جریمه خواهند شد.

پنج روز پیش روزنامه نیویورک تایمز گزارش داده بود کاخ سفید به متخصصان پزشکی و دانشمندان زیرمجموعه دولت فدرال آمریکا دستور داده تمامی بیانیه ها و برنامه های خود برای اطلاع رسانی درباره کرونا را با مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا هماهنگ کنند.

مایک پنس از سوی دونالد ترامپ به عنوان رئیس کارگروهی در دولت آمریکا منصوب شده که مأمور رسیدگی به مسائل مربوط به کرونا است.

جو بایدن، از نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا از این رویکرد دولت ترامپ انتقاد کرده و گفته دولت او به دنبال ساکت کردن صدای متخصصان پزشکی و جلوگیری از اطلاع رسانی آنها درباره این بیماری است.

والتر شائوب هم در توئیترش نوشته است: کاخ سفید متخصصان امور سلامت را از انتشار هر گونه اطلاعات بدون تأیید معاون رئیس جمهور منع کرده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ترامپ: تردد در آمریکا را بابت کرونا محدود نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: تردد در آمریکا را بابت کرونا محدود نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید