قیمت مرغ به زیر 30 هزار تومان برمی گردد

به گزارش وبلاگ دوست، روز گذشته مدیر امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی از تصمیم کشوری مبنی بر عرضه مرغ گرم به قیمت هر کیلو 31 هزار تومان خبر داد و اوج گیری حدود شش هزار تومانی این محصول را تایید کرد.

قیمت مرغ به زیر 30 هزار تومان برمی گردد

محمد مهدی یعقوب زاده گفت: قیمت توافقی مرغ برای مصرف کننده کیلویی 31 هزار تومان مشخص شده است. البته این قیمت مقطعی است و قیمت ها تا هفته آینده به زیر 30 هزار تومان برمی شود.

وی در پاسخ به این سوال که این نرخ گذاری بر چه اساسی انجام شده است، گفت: این نرخ گذاری در سطح کشور انجام شده است. وزیر و دولت تازه که آمدند انجام نرخ دستوری مد نظرشان نیست و معتقدند باید طوری عمل شود که نه تولید کننده ضرر کند و نه مصرف کننده.

یعقوب زاده در پاسخ به این سوال که موافقان افزایش حدود شش هزارتومانی قیمت مرغ در کشور چه کسانی بوده اند؟ گفت: همان کسی که قیمت 24 هزار و 900 تومان را تایید کرده، قیمت 31 هزار تومان امروز را نیز تایید کرده است. ستاد تنظیم بازار استان نیز با اجرای این قیمت توافق کرده و سه روز قبل این قیمت در بازار اجرایی شده است.

یعقوب زاده در پاسخ به این انتقاد که هم اکنون مرغ گرم در بازار تا 38 هزار تومان هم فروخته می شود، گفت: در مراکز عمده، قیمت 31 هزار تومان است اما در سطح شهر شاید بالاتر از این قیمت هم به فروش برسد. هر کس مرغ گرم را بیشتر از 31 هزار تومان بفروشد، مشمول جریمه گران فروشی می شود ولی طبیعتا قانون بازدارنده نیست و آنطور که باید تاثیر ندارد اما کار دیگری نمی توان انجام داد.

همچنین اشرفی معاون اقتصادی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه طبق آمار جهاد کشاورزی از هفته آینده بازار مرغ به حالت عادی بر می شود افزود: از هفته آینده به هر میزان، مرغ مورد نیاز مردم در بازار وجود خواهد داشت و میزان جوجه ریزی مرغ نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

منبع: روزنامه خراسان

منبع: تجارت نیوز

به "قیمت مرغ به زیر 30 هزار تومان برمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مرغ به زیر 30 هزار تومان برمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید