عارف: اگر در گذشته متوقف شویم، مطمئنا با چالش هایی روبرو خواهیم شد

به گزارش وبلاگ دوست، رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر در گذشته متوقف شویم، مطمئنا با چالشهایی رو برو خواهیم شد، تاکید نمود: در علم و فناوری شکست معنا ندارد و تا به بن بست نرسیم پیشرفت نخواهیم کرد.

عارف: اگر در گذشته متوقف شویم، مطمئنا با چالش هایی روبرو خواهیم شد

به گزارش وبلاگ دوست به نقل از امیدنامه، محمد رضا عارف به همراه جمعی از نمایندگان مجلس در بازدید از پژوهشگاه فضایی ایران و در جمع مدیر و کارکنان این پژوهشگاه با تقدیر از تلاشهای ارزشمند اجرا شده در سازمان فضایی ایران بر لزوم سرمایه گذاری در فناوری های پیشرفته تاکید نمود و گفت: برای اینکه بتوانیم قله های علم و فناوری را فتح کنیم راهی جز رسیدن به فناوری های پیشرفته نداریم. به همین دلیل در سند چشم انداز 20 ساله کشور فناوری های پیشرفته در اولویت قرار گرفتند.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه اگر در گذشته متوقف شویم، مطمئنا با چالشهایی رو برو خواهیم شد، تاکید نمود: در علم و فناوری شکست معنا ندارد و تا به بن بست نرسیم پیشرفت نخواهیم کرد. کسانی که از شکست صحبت می نمایند یا از فناوری سررشته ای ندارند و یا توقعات بیجا از این حوزه دارند.

وی با بیان اینکه پیشرفت در علم و فناوری باید با امید و ایمان ادامه پیدا کند، توضیح داد: پژوهشگاه فضایی باید وظیفه ستادی قائل باشد و با دیگر مراکز پژوهشی و تحقیقاتی و نیز دانشمندان و نخبگان جوان ارتباط و همکاری مستمر داشته باشد.

عارف با بیان اینکه در امور پژوهشی موازی کاری ها باعث رقابت می گردد، گفت: نباید از انقلاب صنعتی چهارم غافل شویم و وزارت ارتباطات می تواند در ورود به انقلاب صنعتی چهارم پیش قدم باشد.

وی اضافه کرد: بر این باور هستیم که با سمت و سویی که کشور در حوزه فناوری فضایی می گیرد می توانیم در میان کشورهای برتر در این حوزه قرار بگیریم و در کمتر از 20 سال که از اجرای این سیاست ها گذشته است شرایط خوبی در این حوزه داریم.

عارف با اشاره به بازدیدی که از توانمندی ها و فعالیت های پژوهشگران فناوری فضایی در پژوهشگاه فضایی ایران داشته، توضیح داد: ما امیدواریم با انجام این فعالیت ها به صندلیی که در شأن ایران است در جهان برسیم.

رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه در حال حاضر یک پله از هم گرایی فناوری ها در حال عبور هستیم، گفت: با سمت و سویی که جهان در حوزه فناوری فضا گرفته است این فناوری صندلی خاصی دارد و ما اگر بخواهیم مطالبات و نیازهای کشور را در زمینه های مختلف تامین کنیم و به کشورهای منطقه نیز سرویس دهیم و همچنین در جهان نیز حرفی برای گفتن داشته باشیم، حتما باید در این زمینه سرمایه گذاری کنیم.

وی در همین زمینه ادامه داد: این سرمایه گذاری نباید محدود به سرمایه گذاری دولتی باشد و راهبرد اصلی کشور باید استفاده از تمامی توانمندی ها و پتانسیل ها با حمایت بخش خصوصی باشد و امیدواریم وزارت ارتباطات، دولت و مجلس حمایت جدی تری نسبت به فناوری فضایی که اولویت کشور است داشته باشند.

  • روف گاردن

    روف گاردن | برای داشتن یک منظره زیبا روی پشت بام ساختمان ها از مشاورین ما کمک بخواهید.

  • ویزای کانادا

    ویزای کانادا | برای دریافت ویزای مولتی 5 ساله توریستی کانادا از ما مشاوره دریافت نمایید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عارف: اگر در گذشته متوقف شویم، مطمئنا با چالش هایی روبرو خواهیم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عارف: اگر در گذشته متوقف شویم، مطمئنا با چالش هایی روبرو خواهیم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید