طرح فناورانه پالایشگاه تبریز موجب کاهش 80 درصدی واردات روغن پایه شد

به گزارش وبلاگ دوست، خبرنگاران/آذربایجان شرقی مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز با اشاره به اجرای طرح ابتکاری و فناورانه در این پالایشگاه، گفت: با اجرای طرح فناورانه فراوری روغن پایه گروه 2 که یک میلیون یورو هزینه شده، میزان واردات این روغن مصرفی واحد اختلاط و فراوری روغن های روانساز در کشور در راستای تکمیل زنجیره تامین 80 درصد کاهش یافته است.

طرح فناورانه پالایشگاه تبریز موجب کاهش 80 درصدی واردات روغن پایه شد

به گزارش وبلاگ دوست، غلامرضا باقری دیزج در حاشیه هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس) در گفت وگو با وبلاگ دوست، با بیان این که اجرای این طرح همچنین موجب ایجاد ارزش اضافه نموده برای محصول آیزویسایکل فراوریی شده است، گفت: با بهره برداری از روغن پایه گروه دو پالایشگاه تبریز به میزان 90 هزار تن در سال از واردات این محصول با ارزش به کشور جلوگیری شده است.

وی اضافه نمود: این پالایشگاه در هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس) با دو طرح ابتکاری و فناورانه فراوری روغن پایه گروه 2 و تغییر کاربری واحد تبدیل کاتالیستی به واحد ایزومریزاسیون نفتای سبک شرکت نموده است.

وی یادآور شد: تغییر کاربری واحد تبدیل کاتالیستی به واحد ایزومریزاسیون نفتای سبک کار ابتکاری و فناورانه کارشناسان پالایشگاه تبریز با هدف تبدیل نفتای سبک به محصول ایزومریت می باشد که 10 میلیون یورو هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز همچنین با اشاره به اجرای طرح بنزین سازی جدید، ادامه داد: هدف از اجرای این طرح افزایش و ارتقا کیفی بنزین فراوریی به استاندار EU-IV به میزان یک میلیون لیتر در روز با ظرفیت 20 هزار بشکه در روز می باشد که 265 میلیون یورو هزینه شده است.

وی اعلام کرد: ماحصل اجرای این 2 طرح بنزین سازی جدید و تغییر کاربری واحد تبدیل کاتالیستی به واحد ایزومریزاسیون نفتای سبک فراوری بنزین یورو 5 است.

باقری دیزج اعلام کرد: شرکت پالایش نفت تبریز علاوه بر اینکه توانایی ها و طرح های فناورانه خود را در این نمایشگاه عرضه نموده است، اقلام مورد احتیاج پالایشگاه تبریز را در راستای خودکفایی، حمایت از کالای ایرانی و تقویت فراوری ملی ارایه نموده است.

هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس) 13 تا 17 آبان ماه جاری از ساعت 15 تا 21 در نمایشگاه بین المللی تبریز در حال برگزاری است.

  • روف گاردن

    روف گاردن | برای داشتن یک منظره زیبا روی پشت بام ساختمان ها از مشاورین ما کمک بخواهید.

  • ویزای کانادا

    ویزای کانادا | برای دریافت ویزای مولتی 5 ساله توریستی کانادا از ما مشاوره دریافت نمایید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "طرح فناورانه پالایشگاه تبریز موجب کاهش 80 درصدی واردات روغن پایه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح فناورانه پالایشگاه تبریز موجب کاهش 80 درصدی واردات روغن پایه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید