سیاه ترین هفته کرونا در دوماه اخیر

به گزارش وبلاگ دوست، خبرنگاران : آمار کرونا در ایران روز یکشنبه 4 رکورد را ثبت کرد. مهمترین آن کاهش درصد بهبودی به ابتلاست که می تواند ضرورت اجرای جدی تر سیاست فاصله گذاری اجتماعی را گوش زد کند.

سیاه ترین هفته کرونا در دوماه اخیر

به گزارش وبلاگ دوست آمار امروز 13 مهر چهار رکورد جدید را ثبت کرد. در مقایسه ای که مجموع آمار هفتگی از ابتدای ورود کرونا به ایران تا نیمه مهر را در بر می گیرد مشاهده می شود که مجموع آمار هفتگی ابتلا به کرونا در روز جاری به بالاترین حد خود رسیده است.

قرمزترین هفته کرونا؛ رکورد مبتلایان هفتگی شکست

وزارت بهداشت آمار جانباختگان بر اثر کرونا را در روز جاری 211 نفر و مبتلایان روزانه به این بیماری را 3 هزار و 653 نفر بیان نمود. در همین خصوص آمار هفتگی کرونا نشان می دهد مجموع مبتلایان از یکشنبه گذشته تا به امروز به 25 هزار و 324 نفر رسیده است که این رقم رکوردی دراین حوزه محسوب می شود.

سیاه ترین هفته کرونا در دوماه اخیر

مجموع آمار جانباختگان کرونا نیز در یک هفته گذشته به میزان هزار و 368 نفر رسید این رقم بیشترین مقدار دو ماه اخیر است. پیش از آن قله فوتی های هفتگی کرونا در نیمه مرداد رخ داده بود. فرایند این آمار نشان می دهد که مجموع فوتی های هفتگی در حال نزدیک شدن به قله میانه تابستان 99 است.

دومین رکورد تست های هفتگی کرونا

مجموع تست های روزانه در یک هفته نیز در روز جاری رکورد دیگری را ثبت کرد. هفته اخیر با مجموع 190 هزار و 602 تست دومین رکورد بالاترین تست را ازآن خود کرد. در این خصوص اولین هفته تابستان با 191 هزار و 256 مورد دارای بیشترین میزان هفتگی تست از ابتدا تا به امروز بوده است.

نسبت بهبودی به ابتلای روزانه در محدوده قرمز

در بررسی روزانه آمار، نتایج یک شاخص دیگر نیز شرایط را قرمز توصیف می کند. در آمار اعلام شده در حوزه کرونا متغیری که می تواند دریچه دیگری از آمار کرونا را بروی تحلیلگران بگشاید نسبت بهبودی روزانه به ابتلای روزانه است. این متغیر هر چه مقدار بالاتری داشته باشد شرایط بهتری را توصیف می کند. پایین آمدن این متغیر می تواند نتیجه این دو عامل باشدکاهش میزان بهبودی روزانه یا افزایش ابتلای روزانه.

در مقایسه روزانه این آمار از نیمه فروردین تا نیمه مهر مشاهده می شود که پس از آنکه این نسبت قله ای را در اوایل تابستان تجربه کرد اکنون دوباره در حال کاهش بوده و به 82.6 درصد رسیده است. این رقم می تواند نگران کننده باشد.

با بررسی آمار موجود به نظر می رسد شرایط قرمز در ادامه فصل پاییز پایدار بماند. این آمار هشداری به مردم و مسئولان است که در سیاست های کلی مبارزه با کرونا اصلاحات اساسی ایجاد کنند.

منبع: اقتصادنیوز

به "سیاه ترین هفته کرونا در دوماه اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاه ترین هفته کرونا در دوماه اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید