روز تاریخی بورس تکرار می گردد؟، پیش بینی رشد مثبت و منفی بورس در سه شنبه

به گزارش وبلاگ دوست، خبرنگاران: همان طور که پیش بینی می شد شاخص بورس امروز با ریزش روبرو شد و برآوردها نشان می دهد مقاومت کانال در آستانه ورود به کانال دو میلین واحدی همچنان ادامه یابد .

روز تاریخی بورس تکرار می گردد؟، پیش بینی رشد مثبت و منفی بورس در سه شنبه

به گزارش وبلاگ دوست به نقل از خبرآنلاین: روز تاریخی بورس یکشنبه 12 مرداد ماه رقم خورد و شاخص به سد مقاومتی دو میلیون واحدی برخورد کرد و پس از آن بود که طبق برآوردها بار دیگر شاخص با عقب نشینی همراه شد و حالا کارشناسان می گویند این شرایط نوسانی و رفت و برگشتی در بازار ادامه خواهد یافت .

همایون دارابی، کارشناس بازار سرمایه در تبادل نظر با خبرانلاین در مورد شرایط شاخص بورس گفت: باید توجه کرد که مقاومت 2 میلیون واحدی مقاومت بسیار قوی و تاریخی است و برای عبور از آن، حجم معاملات باید تا حد زیادی بالا برود.

وی تاکید نمود: از سوی دیگر فروشنده هایی هم که در بازار هستند، به خصوص فروشندگانی مثل سهام عدالت و همچنین بعضی از حقوقی های حاضر در بازار، بیشتر نمادهای عظیم را تحت فشار قرار داده اند.

وی با آنالیز شرایط بازار در روزی که گذشت نیز گفت: شاهد آن هستیم که صف های فروش در خاتمه امروز بیشتر روی نمادهای عظیم بازار که شاخص ساز محسوب می شوند شکل گرفته و همین امر می تواند باعث کاهش شاخص شوند.

ور در پاسخ به این سئوال که شرایط شاخص را چگونه پیش بینی می کنید؟ گفت: تصور من این است که باقی مانده مرداد ماه نیز بورس در فاز اصلاح و استراحت باشد. این بدان معناست که ممکن است دو سه روز شاخص منفی باشد و دو سه روز مثبت و همین چرخه سینوسی را ادامه بدهد.

وی در جواب این پرسش که شرایط ورود پول های حقیقی به بازار چطور است؟تاکید نمود: شرایط حقیقی ها خوب است. باید در نظر داشت که بورس همچنان بازار بی رقیبی است و در شرایطی که سایر بازارها دچار نوعی رکود هستند این بازار با رونق خوبی روبروست.

دارابی در ادامه این مطلب اضافه نمود: در حقیقت تحولات پرحجمی در بازارهای دیگر به چشم نمی خورد. یعنی ممکن است قیمت ها در بازاری مانند املاک و مستغلات بالا برود، ولی حجم معاملات چندانی وجود ندارد و در نتیجه تا زمانی که بازارهای موازی حجم قابل ملاحظه ای نداشته باشند، بازار سرمایه تک گزینه سرمایه گذاری است.

وی در پاسخ به این پرسش که شرایط نمادهای شاخص ساز را چگونه ارزیابی می کنید؟ گفت: نمادهای شاخص ساز تحت فشار فروش سهام عدالت هستند. به خصوص در گروه هایی مثل گروه بانکی، فولادی و همچنین پالایشگاه ها میبینیم شرایط فروش ها پررنگ است.

وی پیش بینی کرد فردا نیز شاخص تحت فشار باشد.او گفت: باتوجه به اینکه تعطیلی عید غدیر خم در پیش است ممکن است حجم معاملات کاهش یابد و رکودی نسبی در روزهای اتی در بازار حاکم گردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "روز تاریخی بورس تکرار می گردد؟، پیش بینی رشد مثبت و منفی بورس در سه شنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روز تاریخی بورس تکرار می گردد؟، پیش بینی رشد مثبت و منفی بورس در سه شنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید