الکاظمی دستور بازداشت یگان امنیتی عراق را صادر کرد

به گزارش وبلاگ دوست، فارس نوشت: در حالی که فرماندهی عملیات مشترک از دستگیری یگان امنیتی مسئول تامین امنیت منطقه ای خبر می دهد که از آنجا راکت به سمت فرودگاه بغداد شلیک شده بود، یک پایگاه خبری عراقی هر گونه دست داشتن مقاومت در این حمله را رد و بر دخالت آمریکا در آن تاکید کرد.

الکاظمی دستور بازداشت یگان امنیتی عراق را صادر کرد

مصطفی الکاظمی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق به دنبال حمله راکتی مشکوک عصر امروز به نزدیک فرودگاه بغداد که به کشته شدن چند غیرنظامی منجر شد، دستور بازداشت یگان امنیتی مسئول تامین امنیت منطقه پرتاب موشک را صادر کرد.

فرماندهی عملیات مشترک در بیانیه ای خبری اظهار داشت: در شرایطی که دولت و نیروهای امنیتی عراق همه تلاش خود را برای حفظ منافع شهروندان و حفاظت از آنها و اعمال قانون و حمایت از ثبات به کار بسته اند، باندهای تروریستی و بی ضابطه، دست از رفتارهای وحشیانه و ارتکاب جرایم در حق شهروندان برنمی دارند تا فضایی از هرج و مرج و ارعاب برای مردم درست کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: این باندها عصر امروز دست به یک جنایت بزدلانه در منطقه البوشعبان الرضوانیه در بغداد زدند و با ودو فروند موشک کاتیوشا منزل یک خانواده بی گناه را هدف گرفته و آن را کاملا تخریب کرده و موجب مرگ پنج نفر، سه کودک و دو زن و جراحت دو کودک شدند؛ اما مکانی که از آنجا موشک پرتاب شده بود شناسایی شد که منطقه حی الجهاد بود.

فرماندهی عملیات مشترک تاکید کرد که الکاظمی دستور داد یگان امنیتی مسئول تامین امنیت منطقه مذکور و همه طرف های امنیتی ذیربط بازداشت شده تا از مسئولیت امنیتی خود برکنار شده و به دلیل کوتاهی در انجام وظیفه شان مجازات شوند. همچنین نخست وزیر عراق دستور داده است که تحقیقات فوری درباره این حادثه انجام شده تا عاملان ارتکاب چنین جرایمی صرف نظر از گرایش ها و ارتباط هایشان تحت پیگرد قرار گرفته و به اشد مجازات برسند.

در همین حال پایگاه خبری صابرین نیوز اظهار داشت که گروه های مقاومت عراق هر گونه ارتباط خود با حمله راکتی به نزدیکی فرودگاه بغداد را رد کردند تا معلوم شود که این عملیات در چارچوب رفتارهای جاسوسی آمریکایی است که به دنبال برهم زدن محاسبات و مخدوش کردن محبوبیت مقاومت است.

صابرین نیوز به اطلاعیه صبح امروز سفارت آمریکا در بغداد اشاره کرد که در آن گفته شده طی دو روز پیش رو به دلیل اقدام سفارت آمریکا در آزمایش سامانه ضد موشک کاتیوشا صدای آژیرهای خطر یا پرتاب راکت یا هر صدای آزار دهنده برای همسایگان سفارت شنیده می شود که سفارت آمریکا بابت این قضیه از شهروندان عراقی عذرخواهی می کند.

صابرین نیوز گفت که با این حساب موشک کاتیوشا از سوی سفارت شرارت آمریکا شلیک شده بوده است تا معلوم شود که سامانه ضد موشکی آنها عمل می کند یا خیر.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "الکاظمی دستور بازداشت یگان امنیتی عراق را صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی دستور بازداشت یگان امنیتی عراق را صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید