43 درصد از مجموع تست های گرفته شده کرونا در افغانستان مثبت است

به گزارش وبلاگ دوست، سازمان ملل اطلاع داد که از مجموع تست های گرفته شده از مبتلایان احتمالی به ویروس کرونا در افغانستان نزدیک به 43 درصد تست ها مثبت بوده است.

43 درصد از مجموع تست های گرفته شده کرونا در افغانستان مثبت است

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ دوست، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل با ابراز نگرانی از کمبود تست کرونا و امکانات بهداشتی در افغانستان اظهار داشت که این کشور با جمعیتی بالغ بر 30 میلیون نفر تا 15 جولای (25 تیرماه) تنها 81 هزار و 934 تست کرونا گرفته بود.

گزارش می افزاید که نزدیک به 43 درصد از تست های گرفته شده مثبت بوده اند که 10 درصد آن مربوط به کادر درمانی افغانستان می باشد.

در ادامه این گزارش نیز آمده که موارد مثبت ابتلای کرونا در افغانستان در ماه می سال 2020 میلادی افزایش 684 درصدی داشت.

تا اول ژوئن سال 2020 (12 خرداد 1398) وزارت بهداشت افغانستان ظرفیت پالایش 2 هزار از مجموع 10 هزار تا 20 هزار تستی را داشت که روزانه دریافت می کرد.

افغانستان همچنین فاقد تجهیزات پزشکی لازم برای درمان بیماران مبتلا به کرونا است؛ در حالیکه دولت افغانستان خرید 500 دستگاه تنفس مصنوعی را در ماه آوریل تصویب کرد، بیمارستان های این کشور در حال حاضر تنها 300 دستگاه را برای یاری به بیماران دارند.

با این حال بیمارستان های کابل از فقدان شدید اکسیژن گزارش می دهند و خویشاوندان بیماران مجبور هستند تا خود دستگاه های اکسیژن را با قیمت بالا از بیرون بیمارستان تهیه نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "43 درصد از مجموع تست های گرفته شده کرونا در افغانستان مثبت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "43 درصد از مجموع تست های گرفته شده کرونا در افغانستان مثبت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید