مزدک میرزایی؛ انتخاب غلط اندر غلط

به گزارش وبلاگ دوست، یکی از وجوه ممتاز برنامه نود در طول حیات درخشان 20 ساله اش همین بود که تقریبا در تمام موارد امکان بازخواست از مقصران را داشت و سوژه های پرونده اش را روی آنتن زنده سین جیم می کرد

مزدک میرزایی؛ انتخاب غلط اندر غلط

وبلاگ دوست- بهروز رسایلی: پنج ماه بعد از خروج غیرمنتظره مزدک میرزایی از ایران و پیوستن آقای گزارشگر به یک شبکه ماهواره ای، حالا دو قسمت از برنامه ورزشی اجرا شده توسط او در آن سوی آب ها روی آنتن رفته است؛ برنامه ای که خیلی زود ثابت می نماید چیز دندانگیری برای مخاطب ندارد. تا اینجای کار آنچه از برنامه میرزایی در شبکه ایران اینترنشنال دیده شده، صرفا مرور اخبار فوتبال ایران و آنالیز اجمالی مسابقات لیگ برتر بوده؛ اتفاقی که بدون مهاجرت پرسروصدای مزدک هم در این شبکه و حتی بعضی دیگر از کانال های ماهواره ای در جریان بود و حضور میرزایی، چیز تاره و خاصی به آن اضافه نکرده است.

از طرف دیگر یک واقعیت غیرقابل انکار در خصوص مزدک این است که او در همه سال های فعالیتش در ایران صرفا یک گزارشگر پیروز و توانا بوده، وگرنه در فاز فراوری و اجرا کار خاصی از وی ساخته نیست. حتی به خاطر داریم وقتی به خاطر اعزام عادل فردوسی پور به مسابقات المپیک اجرای برنامه نود برای دو هفته به میرزایی سپرده شد، او چطور به شکلی ملالت بار برنامه را اداره کرد و نهایتا خودش هم ناچار به اعتراف در این مورد شد. با این اوصاف طبیعی است که او نمی تواند معجزه خاصی برای شبکه ماهواره ای مورد نظر انجام بدهد.

یک نکته دیگر را هم نباید فراموش کرد؛ اینکه فراوری برنامه چالشی مسلما با حضور در داخل فضا مقدور است. یکی از وجوه ممتاز برنامه نود در طول حیات درخشان 20 ساله اش همین بود که تقریبا در تمام موارد امکان بازخواست از مقصران را داشت و سوژه های پرونده اش را روی آنتن زنده سین جیم می کرد. عادل فردوسی پور علاوه بر اینکه مجری توانمندی بود، این فرصت را داشت که حتی بالاترین مقامات ورزشی، اجرایی یا استانی را یک ساعت بعد از نیمه شب روی آنتن بیاورد و در خصوص وقایع اتفاق افتاده از آنها پرس وجو کند؛ آیا برنامه مزدک میرزایی یا شوهای مشابه آن هم چنین موقعیتی در اختیار خواهند داشت؟ راستی که چقدر دل مان برای برنامه نود تنگ شده است.

آدم ها حق دارند در خصوص زندگی شخصی شان تصمیم بگیرند، اما دوست داشتیم شرایط طوری می بود که گزارشگر نجیب و خوبی همچون مزدک میرزایی همچنان به کارش در تلویزیون ایران ادامه می داد. کاش مسوولان صداوسیما در خصوص امثال او انعطاف بیشتری به خرج می دادند و به همین راحتی فرصت سوزی اتفاق نمی افتاد. جای مزدک اینجاست؛ پشت میکروفن گزارش، نه آنجا در حال اجرا کاری که استعداد چندانی هم در آن ندارد.

  • روف گاردن

    روف گاردن | برای داشتن یک منظره زیبا روی پشت بام ساختمان ها از مشاورین ما کمک بخواهید.

  • ویزای کانادا

    ویزای کانادا | برای دریافت ویزای مولتی 5 ساله توریستی کانادا از ما مشاوره دریافت نمایید.

منبع: همشهری آنلاین

به "مزدک میرزایی؛ انتخاب غلط اندر غلط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزدک میرزایی؛ انتخاب غلط اندر غلط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید