قانون برای مقابله با آلودگی هوا وجود دارد، باید به فکر تامین منابع اقتصادی بود

به گزارش وبلاگ دوست، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید نمود که در بعد قانونی نقصی برای مقابله با آلودگی هوای کلانشهرها وجود ندارد، بلکه دولت باید کوشش خود را برای برنامه ریزی و تامین منابع اقتصادی به منظور اجرای قانون به کار گیرد.

قانون برای مقابله با آلودگی هوا وجود دارد، باید به فکر تامین منابع اقتصادی بود

سید احسن علوی در گفت وگو با وبلاگ دوست، با اشاره به لزوم برنامه ریزی دولت و حرکت در راستای انجام اقدامات عملی به منظور کاهش آلودگی هوای کلانشهرهای کشور، اعلام کرد: در زمینه داشتن هوای پاک، ما قوانین لازم را داریم آنچه که امروز حائز اهمیت است اراده برای اجرای این قوانین است.

وی در ادامه تاکید نمود: در بخشی از قانون هوای پاک به واردات ماشین های هیبریدی و برقی اشاره شده است. بر اساس این قانون بنا بود هرساله چند درصد از این خودروها وارد کشور گردد و ما از خودروهای سواری که با استفاده از سوخت فسیلی حرکت می نمایند، فاصله بگیریم، اما همچنان این اتفاق نیفتاده است.

علوی با اشاره به ضرورت اهتمام دولت برای اجرای قوانین موثر در کنترل آلودگی هوا، اعلام کرد: ما به اندازه کافی قانون در این زمینه داریم و اکنون باید به سمت برنامه ریزی و تامین منابع اقتصادی برای اجرای این قانون برویم. دولت و شهرداری ها باید اقدامات لازم را برای کنترل آلودگی هوای کلانشهرها انجام دهند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در ادامه با بیان اینکه در گام اول ما باید به سمت نوسازی و گسترش سیستم حمل و نقل عمومی در کشور برویم، اظهار کرد: متاسفانه در چند سال اخیر در تامین بودجه برای این بخش با مشکلاتی روبرو هستیم. از سوی دیگر در کلانشهرهایی نظیر تهران بعضا شاهد هستیم که عملکرد شهرداری با دولت در تعارض است و ارتباط مناسبی که باید بین این دو دستگاه باشد، کمرنگ شده است.

نماینده مردم سنندج در مجلس توضیح داد: یکی از دلایلی که مردم به استفاده از خودروی شخصی رو می آورند، عدم دسترسی به سیستم حمل و نقل عمومی مناسب است. از سوی دیگر شهرداری ها در تامین اعتبارات لازم برای اجرای قوانین به منظور مقابله با آلودگی هوا با مشکل روبرو هستند.

  • روف گاردن

    روف گاردن | برای داشتن یک منظره زیبا روی پشت بام ساختمان ها از مشاورین ما کمک بخواهید.

  • ویزای کانادا

    ویزای کانادا | برای دریافت ویزای مولتی 5 ساله توریستی کانادا از ما مشاوره دریافت نمایید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قانون برای مقابله با آلودگی هوا وجود دارد، باید به فکر تامین منابع اقتصادی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون برای مقابله با آلودگی هوا وجود دارد، باید به فکر تامین منابع اقتصادی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید