فضانوردان با دستکش هوشمند به مریخ می روند

به گزارش وبلاگ دوست به نقل از دیلی میل، محققان دستکش جدیدی ابداع نموده اند که به فضانوردان قابلیت های زیادی می دهد.

فضانوردان با دستکش هوشمند به مریخ می روند

محققان انستیتوSETI و ناسا با همکاری یکدیگر مشغول آزمایش دستکش هوشمندی هستند که به فضانوردان اجازه می دهد رباتها و به خصوص پهپادها را فقط با یک حرکت کنترل نمایند.

این دستکش از طریق یک میکرو کنترل نماینده فعال می گردد تا اطلاعات طیفی از حسگرها را بخواند و حتی کوچکترین حس در انگشتان و دستها را رصد کند.

این دستکش در حالی ابداع شده که چندی قبل آخرین لباس فضانوردی ناسا با هدف راحتی بیشتر و ایجاد کارآمدی برای فضانوردان در ماموریت های ماه و مریخ رونمایی شد.

دستکش هوشمند در حقیقت نمونه اولیه از فناوری تداخل انسان-ماشین است که به فضانوردان اجازه می دهد به طور بیسیم فعالیت های مختلفی انجام دهند.

به این ترتیب دست های فضانوردان آزاد خواهد بود و آنها می توانند هنگام اکتشاف در سیارات دیگر چند فعالیت را همزمان انجام دهند.

پاسکال لی یکی از محققان انستیتو SETI در این باره می گوید: یک دستکش هوشمند در کنار لباس فضانوردی راه چاره ایده آلی به حساب می آید. فضانوردان می توانند به آسانی ربات های مختلف را کنترل و همزمان عملیات های اکتشافی و علمی در سطح سیاره اجرا نمایند.

در حال حاضر این فناوری در جزیره دوون در کانادا در حال آزمایش است زیرا به اعتقاد دانشمندان شرایط محیطی آن شباهت زیادی به مریخ دارد.

در اصل شرکت Ntention که توسط گروهی از دانشجویان نروژی اداره می گردد، این دستکش را ابداع کردند. آنها نخست دستکشی ابداع کردند که قادر به کنترل پهپادها از روی زمین بود .پس از آن لی پیشنهاد کرد از این دستکش در لباس فضانوردی جدید استفاده گردد. بنابراین از آن موقع در حال ارتقا است تا در فضا استفاده گردد.

  • روف گاردن

    روف گاردن | برای داشتن یک منظره زیبا روی پشت بام ساختمان ها از مشاورین ما کمک بخواهید.

  • ویزای کانادا

    ویزای کانادا | برای دریافت ویزای مولتی 5 ساله توریستی کانادا از ما مشاوره دریافت نمایید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فضانوردان با دستکش هوشمند به مریخ می روند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضانوردان با دستکش هوشمند به مریخ می روند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید