عملیات امنیتی ارتش و حشد شعبی عراق در دیالی و کرکوک

به گزارش وبلاگ دوست، نیروهای امنیتی عراق از کشف و ضبط 350 فروند موشک و راکت آماده شلیک در جنوب کرکوک در جریان عملیات امنیتی در این استان و دیالی خبر دادند.

عملیات امنیتی ارتش و حشد شعبی عراق در دیالی و کرکوک

به نقل از خبرگزاری رسمی عراق، بخش رسانه امنیتی وابسته به وزارت دفاع عراق خاطرنشان کرد که حشد شعبی و نیروهای امنیتی عراق صبح امروز (سه شنبه) در کرکوک و دیالی عملیات امنیتی را برای تعقیب بازمانده های داعش شروع کردند.

طبق این گزارش، تیپ های اول، چهارم، 20، 23، 28 و 110 حشد شعبی با پشتیبانی هوایی ارتش عراق، عملیات امنیتی گسترده ای را در مناطق واقع در شمال شرق استان دیالی انجام دادند.

این عملیات با هدف پاکسازی شرق دیالی از وجود عناصر تروریستی و بمب و مین و استقرار دوباره نیروهای آن در این مناطق انجام شد.

المیادین در ادامه گزارش داد که تیپ شانزدهم حشد شعبی و پلیس فدرال عراق برای پاکسازی مناطق تل العصریه، ضباع و تل الکمر در جنوب غربی کرکوک شروع کردند.

همچنین نیروهای امنیتی پیروز به کشف 50 موشک مختلف و 300 راکت و همچنین سه مخفیگاه در جنوب کرکوک شدند.

بخش رسانه امنیتی عراق همچنین خاطرنشان کرد که دو تن از عناصر داعش در جریان عملیات هلی برن مشترک میان نیروهای امنیتی عراق و ائتلاف بین المللی در روستای طالعه از توابع داقوق در استان کرکوک به هلاکت رسیدند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "عملیات امنیتی ارتش و حشد شعبی عراق در دیالی و کرکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات امنیتی ارتش و حشد شعبی عراق در دیالی و کرکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید