طراحی گوشی جدید شیائومی با دوربین سلفی زیر نمایشگر فاش شد

به گزارش وبلاگ دوست، کمپانی چینی شیائومی یکی از اولین فراوری کنندگان گوشی های هوشمند بود که نمونه آزمایشی خود از یک گوشی بی حاشیه مجهز به دوربین سلفی زیر نمایشگر را به نمایش گذاشت. اگر ایده دوربین سلفی زیر نمایشگر با موفقیت به مرحله تجاری سازی و فراوری انبوه برسد، می تواند به حضور بریدگی (ناچ) و حفره دوربین در نمایشگرها خاتمه دهد و مفهوم نمایشگر تمام صفحه را به معنی واقعی آن محقق کند.

طراحی گوشی جدید شیائومی با دوربین سلفی زیر نمایشگر فاش شد

زمانی که شیائومی از این ایده خود رونمایی کرد، هنوز تکنولوژی مناسب برای تحقق آن در سطح انبوه وجود نداشت. در ابتدای امسال نیز این شرکت از وجود موانعی اطلاع داد که ابتدا باید آن ها را برطرف کرد تا بتوان دوربین های سلفی زیر نمایشگر را به دنیای گوشی های هوشمند آورد.

طبق اعلام لو وی بینگ، نایب رئیس این شرکت، نمایشگرهای مدرن تراکم پیکسلی بالایی دارند که همین عامل سبب می گردد تا هنگام قرار دریافت دوربین زیر نمایشگر، از جذب بخش زیادی از نور توسط دوربین جلوگیری گردد. او در شبکه اجتماعی Weibo خاطرنشان کرد که کل صنعت گوشی های هوشمند سخت در کوشش هستند تا به راه حلی دست پیدا نمایند، اما ممکن است زمان بیشتری احتیاج باشد.

به تازگی رندرهایی توسط LetsGoDigital منتشر شده اند که از ثبت پتنتی از سوی شیائومی حکایت دارند. این رندرها به وضوح دو طراحی مختلف از گوشی هوشمند آینده این شرکت را به نمایش می گذارند که به دوربین سلفی زیر نمایشگر مجهز است. تنها تفاوت این دو طراحی، محل قرار گیری دوربین سلفی نامرئی آن هاست.

طبق این طرح ها، زمانی که کاربر در حال استفاده از محتوای نمایشگر است، دوربین سلفی باید کاملا نامرئی باشد و توسط لایه ای از پیکسل ها پوشانده شده باشد. اما در صورت احتیاج به استفاده از دوربین، این پیکسل ها غیر فعال خواهند شد تا دوربین سلفی کار خود را به بهترین نحو انجام دهد.

با توجه به این که پتنت مورد نظر در آوریل 2019 توسط شیائومی به ثبت رسید، ظاهر این گوشی بسیار با مدل های امروزی شباهت دارد و از طراحی استاندارد و مناسبی برخوردار است. طراحی ساده، نمایشگر خمیده، حاشیه های حداقلی در بالا و پایین و حذف حاشیه ها در اطراف نمایشگر از جمله المان هایی هستند که در بسیاری از گوشی های هوشمند امروزی یافت می شوند. البته ظاهر این دستگاه به پرچم دار سابق این شرکت، شیائومی می 9 نیز بی شباهت نیست.

قطعا تا چند سال آینده گوشی های هوشمند با ناچ، حفره دورن نمایشگر و یا هر فناوری دیگری که باعث گردد بخشی از نمایشگر اشغال گردد خداحافظی خواهند کرد و ایده نمایشگر تمام صفحه به معنی واقعی کلمه محقق خواهد شد. می توان پیش بینی کرد ورود دوربین های سلفی زیر نمایشگر به عنوان یک استاندارد جدید در دنیای گوشی های هوشمند، بار دیگر بازار این محصولات را با موج جدیدی از افزایش قیمت ها همراه خواهد نمود. اما با توجه به این که شیائومی به عرضه محصولاتی با قیمت مناسب و مجهز به تکنولوژی های روز معروف است، می توان امید داشت که این شرکت راه را برای حضور این گوشی ها در رده قیمتی پایین تر هموار کند.

منبع: Phone Arena

منبع: دیجیکالا مگ

به "طراحی گوشی جدید شیائومی با دوربین سلفی زیر نمایشگر فاش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی گوشی جدید شیائومی با دوربین سلفی زیر نمایشگر فاش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید