روزانه چه میزان آب بخوریم؟

به گزارش وبلاگ دوست، متخصص تغذیه با بیان اینکه هر فرد باید روزانه 8 لیوان آب مصرف کند، گفت: دمای بین یک تا 6 درجه بهترین دما برای آب مصرفی است.

روزانه چه میزان آب بخوریم؟

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ دوست، فرزاد شید فر، متخصص تغذیه و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، درباره میزان آب مورد نیاز بدن در طول روز، گفت: آب برای همه واکنش های بدن مورد نیاز بوده و تسهیل کننده عملکرد مواد مفید دیگر در بدن است.

وی ادامه داد: مقدار مناسب آب مصرفی در افراد عادی و افراد بیمار متفاوت است؛ برای نمونه مقدار آب مورد نیاز زنان باردار، خردسالان، نوجوانان، سالمندان و ورزشکاران با هم متفاوت است.

این متخصص تغذیه خاطرنشان کرد: با توجه به این موضوع ما به طور کلی می گوییم هر فرد باید روزانه 8 لیوان آب مصرف کند و در برخی سنین میزان مورد نیاز بیشتر است؛ مانند سالمندان؛ چراکه آستانه چشایی آنها کاهش می یابد و نمی توانند به خوبی تشنگی خود را تشخیص دهند و باید حتی در زمانی که احساس تشنگی ندارند هم آب را مصرف کنند.

شید فر با تأکید بر اینکه با گرم شدن هوا مصرف آب از اهمیت بیشتری برخوردار است، بیان داشت: اگر فرد در هوای گرم قرار می گیرد یا به و اسطه شرایط شغلی در زیر نور آفتاب واقع شده است، باید میزان آب بیشتری مصرف کند.

وی با اشاره به پیامدهای منفی کم آبی برای بدن، خاطرنشان کرد: اگر آب به میزان کافی در هوای گرم مصرف نشود، می تواند فرد را دچار گرمازدگی کند.

این متخصص تغذیه درباره میزان دمای مناسب آب برای مصرف روزانه، ابراز داشت: اگر دمای آب مصرفی معتدل باشد خیلی بهتر است؛ دمای بین یک تا 6 درجه بهترین دما برای آب مصرفی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "روزانه چه میزان آب بخوریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزانه چه میزان آب بخوریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید