دیر غذا خوردن برای قلبِ زنان خطرناک است

به گزارش وبلاگ دوست، نتایج یک مطالعه تازه نشان می دهد که وعده های غذایی سنگین هنگام غروب و دیر شام خوردن به سلامت قلب زنان آسیب وارد می نماید.

دیر غذا خوردن برای قلبِ زنان خطرناک است

به گزارش وبلاگ دوست به نقل از ایسنا، متخصصان علوم پزشکی دانشگاه کلمبیا در نیویورک اظهار داشتند: زنانی که بیشترین کالری مصرفیِ روزانه را هنگام غروب دریافت می نمایند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری قلبی هستند.

به گفته محققان مکانیزمی که برای سوخت و ساز، ساعت زیستی و چرخه انسولین/کورتیزول عمل می نماید ممکن است وعده های غذایی سنگین در هنگام غروب را حمایت نکند. بدن انسان نه تنها وعده های غذایی که دیروقت مصرف گردد، هضم نمی نماید بلکه میزان تحرک در طول شب کمتر است و در نتیجه کالری مصرفی به عنوان انرژی مصرف نمی گردد.

در این مطالعه اطلاعات 112 زن با میانگین سنی 33 مورد ارزیابی نهاده شد که شرایط سلامت قلب آنان در آغاز مطالعه و یک سال بعد مورد آنالیز نهاده شد. نوع مواد غذایی مصرفی این افراد برای مدت یک هفته در آغاز مطالعه و برای مدت یک هفته 12 ماه بعد ثبت شد.

دیر ناهار خوردن، خطر چاقی را تشدید می نماید

محققان با بیان اینکه بیشتر زنان پس از ساعت 18 اقدام به خوردن غذا می کردند، تاکید کردند: شرایط سلامت قلب افرادی که بیشترین میزان کالری دریافتی در طول روز را هنگام عصر دریافت نموده اند نامطلوب بوده است.

به گزارش هلث دی نیوز، به گفته محققان به ازای هر یک درصد افزایش کالری دریافتی پس از ساعت 18 سلامت قلب تحلیل می رود.

  • روف گاردن

    روف گاردن | برای داشتن یک منظره زیبا روی پشت بام ساختمان ها از مشاورین ما کمک بخواهید.

  • ویزای کانادا

    ویزای کانادا | برای دریافت ویزای مولتی 5 ساله توریستی کانادا از ما مشاوره دریافت نمایید.

منبع: همشهری آنلاین

به "دیر غذا خوردن برای قلبِ زنان خطرناک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیر غذا خوردن برای قلبِ زنان خطرناک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید