خوراکی هایی که نباید با معده خالی بخوریم

به گزارش وبلاگ دوست، صبحانه وعده غذایی مهمی است که اگر از مواد غذایی مفید و مغذی مصرف گردد می تواند به فرد یاری کند تا طی روز پرانرژی باشد.

خوراکی هایی که نباید با معده خالی بخوریم

به گزارش وبلاگ دوست، در وعده غذایی صبحانه فرد پس از چند ساعت خالی بودن معده اقدام به مصرف مواد غذایی می نماید هرچند بسیاری از افراد به دلیل مشغله داشتن این وعده را حذف نموده یا در صورت صبحانه خوردن، رژیم غذایی صحیح را رعایت نمی نمایند.

مصرف بعضی مواد غذایی در حالیکه معده خالی باشد می تواند با عوارض و مسائلی برای سلامت همراه باشد و به همین دلیل مصرف آنها به هنگام خالی بودن معده توصیه نمی گردد.

سایت pledgetimes در این مطلب به بعضی از این خوراکی ها اشاره نموده است:

هندوانه: مصرف هندوانه با معده خالی می تواند موجب اسیدی شدن معده شده و هضم غذا را سخت می نماید. مصرف این میوه هنگام عصر و غروب توصیه می گردد.

قهوه: مصرف قهوه با معده خالی مضر است. کافئین موجود در قهوه برای معده مفید نیست. اگر عادت دارید صبح قهوه بنوشید ابتدا یک لیوان آب نوشیده و سپس به مصرف قهوه اقدام کنید.

چای: چای نیز همچون قهوه نباید هنگام خالی بودن معده مصرف گردد. مصرف چای در این شرایط احتمال نفخ و یبوست را افزایش می دهد.

موز: این میوه حاوی مواد مغذی بسیاری است و سرشار از منیزیم و پتاسیم است اما مصرف آن با معده خالی توصیه نمی گردد زیرا این مواد مغذی موجود در موز می تواند باعث سنگینی و ناراحتی در معده و استفراغ گردد.

گوجه فرنگی: مصرف گوجه فرنگی به دلیل دارا بودن ویتامین ها وآنتی اکسیدان ها برای سلامتی مفید است. هرچند مصرف این خوراکی هنگام خالی بودن معده می تواند آسیب زننده باشد. در واقع به دلیل خاصیت اسیدی بودن گوجه فرنگی، مصرف آن با معده خالی توصیه نمی گردد.

آب گازدار: آب گازدار حاوی مقادیر زیادی از اسید کربنات است. زمانیکه این نوشیدنی با اسید موجود در معده ترکیب گردد می تواند با مسائل بسیاری از جمله درد معده همراه گردد.

سالاد: سالاد به هضم مواد غذایی و کاهش وزن یاری می نماید. فیبر موجود در ترکیب های این خوراکی برای سلامتی مفید است هرچند مصرف سالاد با معده خالی می تواند به نفخ و سوزش معده منجر گردد.

شیرینی: اگر هنگام صبح یا با معده خالی خوراکی یا نوشیدنی شیرین مصرف کنید در نتیجه خود را در معرض خطر ابتلا به دیابت قرار می دهید. بنابراین مهم است که ابتدا با معده خالی آب بنوشید و سپس اقدام به خوردن کنید.

مرکبات: مرکبات منبع خوبی از ویتامین C هستند. هرچند مصرف این میوه ها با معده خالی به دلیل اسیدی بودن موجب سوزش معده و مسائل گوارشی می گردد.

دارو: پزشکان همیشه توصیه می نمایند پس از خوردن غذای جامد، فرد به مصرف دارو اقدام کند زیرا با مصرف دارو هنگام خالی بودن معده، سطح داخلی معده تحت تأثیر قرار گرفته و داروها در واکنش با اسید معده، تعادل بدن را به هم می زنند.

نوشیدنی های گازدار: به طور کلی مصرف نوشیدنی های گازدار برای سلامتی مضر است. هرچند به افراد توصیه می گردد در صورت تمایل به مصرف این نوع نوشیدنی ها از مصرف آن هنگام خالی بودن معده خودداری نمایند.

غذاهای تند: بیشتر افراد از مصرف غذای تند لذت میبرند اما مصرف چنین خوراکی هایی هنگام خالی بودن معده هرگز توصیه نمی گردد. به طور طبیعی بعضی از اسیدها در بدن وجود دارند که واکنش شیمیایی بین این اسید و ادویه جات تاثیر مطلوبی بر روده ندارد.

کشک: مصرف کشک هنگام صبح هرگز توصیه نمیگردد. مصرف این خوراکی هنگام صبح و با خالی بودن معده آسیب جدی برجا میگذارد و در کنار اسیدی کردن موجب زخم معده می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خوراکی هایی که نباید با معده خالی بخوریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوراکی هایی که نباید با معده خالی بخوریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید