تحلیل اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی از 20 جولای آغاز می شود

به گزارش وبلاگ دوست، سازمان تحقیقات ایمنی هوایی فرانسه امروز (جمعه) خبر داد که ایران برای تحلیل اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی حادثه دیده درخواست کمک کرده و کار فنی بر روی این جعبه سیاه از 20 جولای (30 تیرماه) آغاز می شود.

تحلیل اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی از 20 جولای آغاز می شود

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دوست، سازمان تحقیقات ایمنی هوایی فرانسه روز جمعه در پیامی در توئیتر گفت که تهران جعبه سیاه هواپیمای حادثه دیده اوکراینی را ماه آینده به فرانسه ارسال خواهد کرد.

در این پیام توئیتری آمده است که ایران از این سازمان درخواست کمک فنی کرده و آغاز کار فنی از 20 جولای (30 تیر) خواهد بود.

اداره ایمنی حمل و نقل کانادا نیز با اشاره به این پیام توئیتری گفت که این اداره نیز تیمی از کارشناسان خود را اعزام خواهد کرد تا در این بررسی مشارکت داشته باشند.

هواپیمای بوئینگ 737 خطوط هوایی اوکراین که 18 دی ماه سال گذشته از تهران راهی کی یف بود بر اثر خطای انسانی مورد هدف موشک قرار گرفت و 176 سرنشین آن که اکثریت آن ها ایرانی بودند و بقیه اتباع اوکراین، کانادا، سوئد، انگلیس و افغانستان، جان باختند.

شیوع ویروس کرونا و توقف پرواز های بین المللی در خوانش جعبه سیاه و اقدامات دیگر وقفه ایجاد کرده بود که با برقراری محدود پرواز ها اقدامات اجرایی در حل و فصل این موضوع از سر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تحلیل اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی از 20 جولای آغاز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحلیل اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی از 20 جولای آغاز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید