اعتصاب غذای بیش از 100 مهاجر بازداشت شده در کالیفرنیا

به گزارش وبلاگ دوست، بیش از 100 مهاجر بازداشت شده در یک مرکز نگهداری پناهجویان و مهاجران در کالیفرنیا در اعتراض به ادامه بازداشت خود و با توجه به شیوع ویروس کرونا دست به اعتصاب غذا زدند.

اعتصاب غذای بیش از 100 مهاجر بازداشت شده در کالیفرنیا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دوست به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، بیش از 100 مهاجر بازداشت شده در یک مرکز نگهداری در کالیفرنیا که خواستار آزادی خود به خاطر نگرانی نسبت به شیوع ویروس کرونا هستند، اعتصاب غذا و تحصن کرده اند.

اعتصاب مهاجران بازداشت شده هفته گذشته با 80 نفر آغاز شد و پس از تصمیم دادگاه در روز پنجشنبه این تعداد به بیش از 100 نفر افزایش یافته است.

یک قاضی فدرال روز پنجشنبه حکم به آزادی 2 نفر از مهاجران بازداشت شده داده است که نتیجه تست کرونای آنها مثبت اعلام شده است. رای این قاضی پس از آن صادر شده است که سایر قضات آمریکایی نیز در حمایت از آزادی مهاجرانی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند، حکم آزادی آنها را صادر کرده اند.

تصمیم دادگاه در شرایطی است که گروه های حامی حقوق بشر خواستار آزادی موقت زندانیان و مهاجران بازداشت شده در دوره شیوع ویروس کرونا شده اند. کالیفرنیا قصد دارد 3500 زندانی را آزاد کند و نیویورک نیز تا به امروز 900 زندانی را آزاد کرده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اعتصاب غذای بیش از 100 مهاجر بازداشت شده در کالیفرنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتصاب غذای بیش از 100 مهاجر بازداشت شده در کالیفرنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید