اردوغان: به فرانسه نروید

به گزارش وبلاگ دوست، ایسنا نوشت:وزارت امور خارجه ترکیه بعد از حمله پلیس فرانسه به مصطفی یالچین عکاس خبرگزاری آناتولی هنگام پوشش تظاهرات مردم پاریس در بیانیه ای از شهروندان خود خواست به این کشور سفر نکنند.

اردوغان: به فرانسه نروید

وزارت خارجه ترکیه در بیانیه ای اعلام نمود: شهفرایندانی که قصد سفر به فرانسه دارند، شرایط نامساعد این کشور را در نظر بگیرند و بر این اساس برنامه ریزی نمایند.

در این بیانیه همچنین آمده است است: به علت اعتصابات و اعتراضات گسترده سفر قطارها و پروازهای داخلی و بین المللی و خدمات حمل و نقل عمومی در فرانسه مختل یا متوقف شده است. شهفرایندان ترکیه در مورد تامین امنیت نیز با توجه تظاهرات و استفاده پلیس بی رویه پلیس از زور باید دقت و احتیاط لازم را داشته باشند.

لازم به ذکر است پلیس فرانسه طی یک سال اخیر خشونت کم سابقه علیه معترضان اعمال نموده است. تاکنون 500 تن بر در تظاهرات مردم فرانسه آسیب دیده، 26 نفر چشم خود را از دست داده و دست پنج تن نیز قطع شده است.

اعتراض به برنامه دولت امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه برای تغییر قانون بازنشستگی تبدیل به خشونت و درگیری در مناطق مختلف این کشور شده است.

طبق طرح جدید دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه سن بازنشستگی از 62 به 64 افزایش می یابد و برای بازنشستگی قبل از آن حقوق کمتری پرداخت می گردد.

زخمی شدن خبرنگار آناتولی در تظاهرات فرانسه

مصطفی یالچین، عکاس خبرگزاری آناتولی هنگام پوشش تظاهرات مردم این کشور پاریس،از ناحیه چشم آسیب دید و تحت عمل جراحی نهاده شد.

لازم به ذکر است یالچین روز گذشته هنگام پوشش اعتراضات علیه اصلاح نظام بازنشستگی فرانسه با پرتاب کپسول گاز توسط پلیس پاریس از ناحیه چشم آسیب دید و تحت عمل جراحی نهاده شد.

آناتولی: عامل حمله به عکاس ما در فرانسه باید محاکمه گردد

مدیرعامل خبرگزاری آناتولی خواستار شناسایی و محاکمه عاملان حمله به عکاس این رسانه در پاریس پایتخت فرانسه شد.

شنول کازانجی مدیرعامل خبرگزاری آناتولی ترکیه ضمن ابراز تاسف از حمله پلیس فرانسه به مصطفی یالچین عکاس این رسانه در پاریس گفت: این حمله را محکوم نموده و خواستار تحقیقات قضایی درباره عاملان آن هستیم.

وی اضافه نمود: یالچین برای انعکاس بهتر و واقعی اخبار اعتراضات در پاریس حضور داشته است. برای وی طلب شفای عاجل داریم و از نزدیک فرایند درمانش را پیگیری می کنیم.

پلیس فرانسه در مرکز پاریس با معترضانی که عصر پنجشنبه در اعتراض به اصلاحات مالی امانوئل مکرون رییس جمهوری این کشور به خیابان ها آمده بودند، درگیر شد و با گاز اشک آور به آنها حمله کرد.

312 310

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد، هزاران معلم، کارکنان راه آهن و بیمارستانها در اعتراض به طرح مکرون برای اصلاح نظام بازنشستگان، یکی از بزرگ ترین اعتصاب های عمومی فرانسه در طول دهه های اخیر را برگزار کردند.

تظاهرات پاریس از خیابان گار دو نورد آغاز شد و به مرکز این شهر رسید. درگیری پلیس و معترضان حوالی کاخ جمهوری رخ داد. بعضی معترضان یک کامیون را به آتش کشیدند و پلیس نیز با شلیک گاز اشک آور با آنها درگیر شد.

  • روف گاردن

    روف گاردن | برای داشتن یک منظره زیبا روی پشت بام ساختمان ها از مشاورین ما کمک بخواهید.

  • ویزای کانادا

    ویزای کانادا | برای دریافت ویزای مولتی 5 ساله توریستی کانادا از ما مشاوره دریافت نمایید.

منبع: خبرآنلاین

به "اردوغان: به فرانسه نروید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: به فرانسه نروید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید