6 کشته و 31 زخمی در تیراندازی شیکاگو

به گزارش وبلاگ دوست، حداقل 31 زخمی و 6 کشته تا این ساعت در تیراندازی روز استقلال آمریکا در شیکاگو به ثبت رسیده است.

6 کشته و 31 زخمی در تیراندازی شیکاگو

در بین تیرخورده ها یک دختر 7 ساله هم با حال وخیم گزارش شده است. به گفته پلیس یک ماشین به نزدیک صحنه تیراندازی آمد و پس از آن یک گروه از آن خارج و به سمت مردم و قربانیان شلیک کردند.

به گفته ای بی سی نیوز، تا ساعت 5 بعدازظهر شنبه به وقت محلی، 17 سلاح گرم کشف شده است.

از بین کشته شدگان از یک زن و 2 مرد نام برده شده است.

چهارم ژوئیه در تقویم آمریکا به نام روز استقلال ثبت شده است و آمریکایی ها همه ساله آن را با آتش بازی و برگزاری برنامه های متنوع جشن می گیرند.

امروز که 244 سال از بنیان گذاری ایالات متحده آمریکا می گذرد، به دلیل کرونا برنامه ها با شرایط فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک برگزار گشت که همین مساله جمعیت حاضر در این جشن را کم کرد.

اما دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که در سه سال گذشته به دنبال آن بود تا در چهار ژوئیه، رژه نظامی برگزار کند با این حال، ترامپ امروز بدون رعایت پروتکل های بهداشتی در محوطه منتهی به کاخ سفید، برنامه آتش بازی، پرواز جنگنده ها و فرود چتربازان را به نظاره نشست.

حال تعیین نیست، تیراندازی امروز شیکاگو ریشه در اعتراضاتی دارد که در نزدیک به 40 روز گذشته در آمریکا در پی قتل جورج فلوید و به دلیل تبعیض نژادی شروع است یا خیر.

در این اعتراض ها بسیاری از نمادهای بنیان گذاران آمریکا به دلیل سیاست های نژادپرستانه آنها تخریب یا به زیر کشانده شد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "6 کشته و 31 زخمی در تیراندازی شیکاگو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 کشته و 31 زخمی در تیراندازی شیکاگو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید