چند شهر شرایط قرمز کرونایی دارد؟

به گزارش وبلاگ دوست، خبرگزاری خبرنگاران-سخنگوی وزارت بهداشت: هم اکنون 158 شهر دارای شرایط کرونایی قرمز هستند و به طور میانگین 10 درصد بستری های کرونا فوت می کنند.

چند شهر شرایط قرمز کرونایی دارد؟

به گزارش وبلاگ دوست، خانم دکتر سیما لاری با بیان اینکه پیگیر بخشی از فعالیت های مخاطره آمیز در تهران و مصوب شدن دورکاری در تهران هستیم، اضافه نمود: در بحث حضور دانش آموزان در مدارس، فقط 15 درصد حضور یافتند.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه بیماری کووید19 همه را درگیر می کند، گفت: 50 درصد افراد بستری شده دارای بیماری زمینه ای بودند و 70 درصد فوتی های کرونا بالای 60 سال هستند.

دکتر لاری گفت: در حوزه بچه ها نیم درصد فوتی های 6 تا 18 سال بودند و فوتی در دانش آموزان به ندرت اتفاق افتاده، اما آنچه که مهم است این بوده که دانش آموزان ناقلین خوبی هستند.

جزئیات توزیع واکسن آنفولانزا

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه خط قرمز ما شیوه نامه است، اظهار کرد: امسال 2و نیم میلیون واکسن انفولانزا پیش بینی شد، اما 1ونیم میلیون واکسن با اولیت خانم های باردار، بیماران صعب العلاج، بهزیستی، زندان ها و گروه های پر خطر توزیع می شود.

دکتر لاری با اشاره به اقداماتی که برای واکسن کرونا اجرا شده است، اضافه نمود: ایران در جمع 180 کشور عضو طرح کواکس قرار گرفته، زیرا بهترین راه دستیابی عادلانه در واکسن سرمایه گذاری در مشارکت خرید آن است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت یا بیان اینکه برای تهیه واکسن 15 درصد پیش پرداخت گرفته می شود، گفت: اگر شرکت ها نتوانند به تعهد خود عمل کنند، هزینه عودت می شود.

وی اضافه نمود: کواکس بهترین مکان برای سرمایه گذاری تولید واکسن بوده و ما دنبال کارآزمایی بالینی واکسن نیستیم بلکه به دنبال خرید دانش تولید واکسن هستیم؛ اگر واکسنی تولید شود شامل گروه های اسیب پذیر می شود.

وی اضافه نمود:ارز ما به دلیل تحریم ها برگشت خورد و در حال رایزنی هستیم تا با ارز دولتی 42 هزار تومانی و ارز نیمایی واکسن وارد کنیم؛ ما 1ونیم میلیون واکسن داریم که فعلا در دانشگاه ها توزیع کردیم و واکسن دیگری نیست که کلاه برداری شود.

منبع: خبرگزاری آریا

به "چند شهر شرایط قرمز کرونایی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند شهر شرایط قرمز کرونایی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید