میکروربات های اتوماتیک، مواد مصنوعی را ترمیم می نمایند

به گزارش وبلاگ دوست، محققان به دنبال راهی برای ساختن میکروربات هایی هستند که بتوانند بافت های انسانی و مواد مصنوعی را ترمیم نمایند.

میکروربات های اتوماتیک، مواد مصنوعی را ترمیم می نمایند

به گزارش خبرنگار فناوری وبلاگ دوست، بیشتر مواد مصنوعی، ازجمله الکترود های باتری، غشا های پلیمری و کاتالیزور ها با گذشت زمان تخریب می شوند، زیرا مکانیسم های ترمیم درونی ندارند. اگر می توانستید میکروربات های اتوماتیک را در این مواد پخش کنید پس می توانید از این میکروربات های برای ترمیم درونی مواد بهره ببرید.

مطالعات جدید یک روش برای میکروربات ها ارائه می دهد که می تواند علائم نقص مواد را حس کند، به صورت اتوماتیک به محل نقص حرکت کند و جایی که ضروری است عمل اصلاحی را انجام دهد.

باکتری های شناور با ادغام سنسور های شیمیایی و موتور های مولکولی به دنبال ناحیه ای با تمرکز غذایی بالا می گردند، شبیه به ماشین اتوماتیکی که از اطلاعات دوربین و سنسور ها برای رسیدن به مقصد خود استفاده می نماید.

محققان کوشش نموده اند تا این رفتار ها را با استفاده از ذرات کوچک برانگیخته با سوخت های شیمیایی یا سایر انرژی ها، ترسیم نمایند. تغییرات فضایی ذره در محیط (برای مثال در غلظت سوخت) می تواند بصورت فیزیکی به ذره جهت بدهد و آن را راهنمایی کند، اما این نوع از جهت یابی محدودیت هایی دارد.

ذرات خودران موجود بیشتر شبیه به قطار های خارج از کنترلی هستند که به صورت مکانیکی از طریق ریل های پرپیچ و خم راهنمایی می شوند تا شبیه ماشین های اتوماتیکی که به صورت مستقل با اطلاعات حسی راهنمایی می شوند. سوال این است که آیا می توان میکروربات هایی با سنسور ها و محرک ها طراحی کنیم که بیشتر شبیه به باکتری ها باشند؟!

گروه تحقیقاتی در حال توسعه یک رویکرد جدید مبتنی بر رمزگذاری جهت یابی اتوماتیک میکروربات ها بر اساس تغییر شکل مواد است. ویژگی های محیطی از جمله دما و PH شکل سه بعدی ذره را مشخص می نمایند که به نوبه خود بر حرکت خودران ذره تاثیر می گذارد. محققان با کنترل شکل ذره و پاسخ آن به تغییرات محیطی، پیش بینی کردند که چگونه میکروربات ها می توانند برای بالا و پایین رفتن از طریق محرک، حتی ضعیف، مهندسی شوند.

یونگ دو، یکی از نویسندگان این تحقیق می گوید: برای اولین بار، ما نشان دادیم که چگونه مواد واکنش دهنده می توانند به عنوان حامل میکروربات ها، کوچکتر از یک تار موی انسان، برای جهت یابی اتوماتیک برنامه ریزی شوند. چنین میکروربات هایی می توانند کار های پیچیده تری از جمله سنجش توزیع نقایص مواد، تحویل اتوماتیک دارو و ترمیم مواد، سلول ها یا بافت ها را انجام دهند.

این گروه تحقیقاتی اکنون آزمایش عملی تئوری جهت یابی شان را برای میکروربات ها با استفاده از موادی مانند الاسترومر های کریستال مایع و آلیاژ های حافظه آغاز نموده اند.

  • روف گاردن

    روف گاردن | برای داشتن یک منظره زیبا روی پشت بام ساختمان ها از مشاورین ما کمک بخواهید.

  • ویزای کانادا

    ویزای کانادا | برای دریافت ویزای مولتی 5 ساله توریستی کانادا از ما مشاوره دریافت نمایید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "میکروربات های اتوماتیک، مواد مصنوعی را ترمیم می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میکروربات های اتوماتیک، مواد مصنوعی را ترمیم می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید