مخالفت قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا با سفر اردوغان به واشنگتن

به گزارش وبلاگ دوست، تعدادی از اعضای دموکرات و جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه ای به رئیس جمهور این کشور، لغو دعوت او از همتای ترکیه ای برای سفر به کاخ سفید را خواهان شدند.

مخالفت قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا با سفر اردوغان به واشنگتن

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دوست، در آستانه سفر رئیس جمهور ترکیه به واشنگتن برای ملاقات با همتای آمریکایی خود، یک گروه از نمایندگان هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا نامه ای به دونالد ترامپ نوشته و بر لزوم لغو این سفر تاکید کردند.

به نوشته پایگاه هیل، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه طبق برنامه قرار است فردا چهارشنبه به دعوت همتای آمریکایی خود به کاخ سفید برود اما این سفر به مذاق تعدادی از اعضای هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه کنگره خوش نیامده است.

یک گروه فراجناحی در مجلس نمایندگان آمریکا نامه ای به دونالد ترامپ نوشته و خواهان لغو دعوت او از اردوغان برای انجام سفر به واشنگتن شده است.

الیوت انگل رئیس دموکرات کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا و دو عضو جمهوری خواه این مجلس به نام های گاس بیلراکیس و پیتر کینگ طراحان اولیه این نامه بودند. کینگ روز دوشنبه (دیروز) استعفای خود از مقام نمایندگی مجلس نمایندگان را اعلام نموده بود.

در بخشی از نامه آمده است: تصمیم رئیس جمهور اردوغان برای حمله به شمال سوریه در تاریخ نهم اکتبر (17 مهر ماه) عواقب فاجعه باری برای امنیت ملی ایالات متحده داشته، منجر به ایجاد اختلافاتی عمیق در درون ائتلاف ناتو شده و یک بحران انسانی در منطقه ایجاد نموده است. با توجه به شرایط جاری، ما معتقدیم که اکنون زمان مناسبی برای سفر رئیس جمهولر اردوغان به ایالات متحده نیست و از شما می خواهیم این دعوت را لغو کنید.

اسامی دیگر امضاکنندگان دموکرات این نامه به توضیح ذیل است:

بیل کیتینگ، آدریانو اسپیلات، سوزان ویلد، آلبیو سایرس، تد دوچ، کالین آلرد، جیم کاستا، گری کانلی، جیمی راسکین، برد شرمن، خوان وارگاس، جیم مک گاورن، دینا تیتوس و ایلهان عمر.

مخالفت اعضای مجلس نمایندگان آمریکا با سفر اردوغان در شرایطی انجام شده که این نهاد کنگره پیش از این در دو اقدام علیه ترکیه، ابتدا نسل کشی ارامنه توسط امپراطوری عثمانی را به رسمیت شناخت و سپس به اعمال تحریم ها علیه ترکیه به دلیل حمله این کشور به همپیمانان کُرد واشنگتن در شمال سوریه رای داد.

سفر رئیس جمهور ترکیه در ادامه اختلاف نظرهای دو کشور درباره موضوعاتی از قبیل تحولات شمال سوریه، خرید سامانه اس 400 روسیه و ادامه بی اعتنایی واشنگتن به درخواست آنکارا برای استرداد فتح الله گولن انجام می گردد؛ کسی که دولت ترکیه او و سازمانش را عامل کودتای نافرجام سال 2015 و تروریست می داند.

م

  • روف گاردن

    روف گاردن | برای داشتن یک منظره زیبا روی پشت بام ساختمان ها از مشاورین ما کمک بخواهید.

  • ویزای کانادا

    ویزای کانادا | برای دریافت ویزای مولتی 5 ساله توریستی کانادا از ما مشاوره دریافت نمایید.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مخالفت قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا با سفر اردوغان به واشنگتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا با سفر اردوغان به واشنگتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید