ساماندهی مناطق حاشیه نشین چابهار در حال اجرا است

به گزارش وبلاگ دوست، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان معاون وزیر و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: چابهار از نظر جمعیت و وسعت رتبه نخست حاشیه نشینی در کشور را دارد به همین دلیل دولت ساماندهی این منطقه را آغاز نموده و به زودی توسعه و تحول را در این مناطق شاهد خواهیم بود.

ساماندهی مناطق حاشیه نشین چابهار در حال اجرا است

به گزارش روابط عمومی استانداری، تقی رستم وندی دوشنبه شب در نشست شورای اداری چابهار که با حضور زینی وند معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان، فرماندار و مسئولان دستگاههای اجرایی برگزارشد، گفت: شهرستان چابهار با وجود ظرفیت های مالی و تجاری با مسائل و آسیب های اجتماعی روبرو است که امیدواریم با تخصیص اعتبارات و توجه بیشتر بعضی از آنها مرتفع گردد.

وی گفت: شبکه های محلی، رسانه ها و به ویژه موسسه ها و مراکز خیریه فعال کشوری از چابهار بازدید و نسبت به پیگیری مسائل اجتماعی این منطقه محروم اقدام نمایند تا شاهد کاهش معضلات اجتماعی باشیم.

معاون وزیر کشور افزود: سالانه 170 هزار میلیارد تومان خسارت مستقیم و غیرمستقیم موادمخدر به کشور وارد می گردد و ایران اسلامی علاوه بر این با مسائل متعدد و آسیب های اجتماعی روبرو است.

وی تاکید نمود: براساس امکانات و منابع موجود باید امور منطقه را پیش ببریم و مسائل حوزه اجتماعی را نیز براساس اولویت ها پیگیری کنیم.

رستم وندی از دستگاه های اجرایی و قشرهای مختلف مردم و سمن ها خواست با مشارکت همدیگر نسبت به کاهش مسائلی نظیر طلاق، حاشیه نشینی، اعتیاد، فقر و بیکاری اقدام نمایند.

وی به فعالیت دفاتر تسهیل گری در مناطق مختلف اشاره و اعلام نمود: این دفاتر یاری بزرگی به مردم می نمایند و باید همگام با مردم محلات حرکت و امور آنها را تسهیل نمایند.

رییس سازمان امور اجتماعی کشور توضیح داد: مسئولان محلی باید از نقاط حاشیه شهر بازدید و مسائل و مسائل را آنالیز نمایند تا امور آنها بهتر پیگیری گردد.

دکتر رستم وندی ادامه داد: سیستان وبلوچستان رتبه نخست مسائل و مسائل اجتماعی و آسیب ها را دارد و امیدواریم با راه اندازی دفاتر تسهیل گری بخشی از این مسائل مرتفع گردد.

پیگیری مسائل فاقدین شناسنامه چابهار لازم است

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: پیگیری مسائل فاقدین شناسنامه، حاشیه نشینان فاقد هرگونه امکانات رفاهی نظیر برق، آب و بهداشت از وظایف دولت است و برای این موارد برنامه ریزی های لازم را انجام داده است.

علی زینی وند افزود: سیستان و بلوچستان در موضوع انتخابات و انجام امور مربوط به آن تا به امروز پیشتاز بوده و امیدواریم تا آخر نیز دست اندرکاران با حساسیت لازم کارها را انجام دهند.

وی به وجود شمار زیادی فاقد شناسنامه در سراسر استان اشاره نمود و گفت: تمامی مسئولان بر صدور سندسجلی تاکید دارند و به خوبی حل مسائل در این زمینه در حال پیگیری است.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان افزود: بیش از 400 هزار نفر تبعه غیرمجاز در این استان زندگی می نمایند.

وی گفت: حاشیه نشینی در استان به ویژه چابهار در سالهای گذشته غیرقابل کنترل بوده ولی هم اینک با برنامه ریزی ها و تخصیص اعتبارات و اقدامات لازم ساماندهی آنها در حال اجرا است.

وی توضیح داد: تشکل ها و سمن ها بخوبی می توانند به دولت یاری نمایند و ما انتظار داریم به عنوان فعال اجتماعی مسائل را پیگیری نمایند.

چابهار 70 هزار نفر جمعیت حاشیه نشین دارد

معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار ویژه شهرستان چابهار نیز بیان داشت: شهرستان چابهار با مجموع 300 هزار نفر جمعیت و مرکز این شهرستان با حدود 100 هزار نفر جمعیت، بیش از 70 هزار نفر حاشیه نشین در 14 سکونتگاه غیر رسمی دارد.

رحمدل بامری افزود: چابهار از ظرفیت های خوبی در زمینه تجارت، اقتصاد، ترانزیت کالا، کشاورزی و گردشگری برخوردار است و می تواند پس از تکمیل زیرساخت ها به قطب تجارت تبدیل گردد.

وی در انتها خواهان حل مسائل بی آبی، فضاهای نامناسب آموزشی، افزایش سرانه تخت های بیمارستانی و آسفالت جاده های روستایی شد.

معاون وزیر کشور:

دولت توجه ویژه ای به ساماندهی حاشیه نشینی سیستان و بلوچستان دارد

معاون وزیر و رییس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: دولت توجه ویژه ای به ساماندهی مناطق حاشیه نشین سیستان و بلوچستان بویژه شهرهای ساحلی کنارک و چابهار دارد تا مردم از امکانات لازم بهره مند شوند.

به گزارش روابط عمومی استانداری، تقی رستم وندی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از مناطق چادران شهر کنارک گفت: در استان سیستان و بلوچستان نشانه های خوبی از پیشرفت های عمرانی و جهش مالی وجود دارد.

وی افزود: برای رسیدگی بیشتر به محلات حاشیه نشین کنارک دفتر تسهیل گری در این شهرستان راه اندازی می گردد.

معاون وزیر کشور بیان نمود: پروژه بسیار خوب و مثبتی برای کاهش حاشیه نشینی در محله چادران توسط فرمانداری در حال پیگیری است که بسیار امید بخش و الگویی برای سایر استان های کشور است.

نیروی انسانی مهمترین ظرفیت شهرستان کنارک است

فرماندار کنارک نیز در جریان این بازدید گفت: نیروی انسانی فعال و متعهد مهمترین ظرفیت این شهرستان است.

حمیدالدین یوسفی بیان نمود: رهبر معظم انقلاب تاکید بر فعلیت بخشیدن به ظرفیت ها و استعدادهای بالقوه این منطقه دارند.

وی افزود: از 540 کیلومتر ساحل مکران 340 کیلومتر آن در شهرستان کنارک واقع شده که نشان از اهمیت این منطقه دارد.

فرماندار کنارک گفت: این شهرستان فاقد بیمارستان است و تنها یک مرکز درمان بستر دارد و می طلبد بیمارستان 64 تختخوابی در حال ساخت هر چه سریعتر تجهیز و تکمیل گردد.

وی بیان نمود: تخصیص سهمیه سوخت برای قایق های صیادی به هیچ وجه پاسخگو نیست و امیدواریم سهمیه سوخت این قایق ها در کوتاه ترین زمان افزایش یابد.

یوسفی با اشاره به ظرفیت های بخش زرآباد کنارک افزود: این بخش از بخش های کلیدی در استان سیستان و بلوچستان است که امیدواریم به زودی به شهرستان ارتقا یابد.

شرکت در جلسه شورای اداری و بازدید از ظرفیت های صید و صیادی و نوار ساحلی کنارک از جمله برنامه های سفر یک روزه معاون وزیر کشور به این شهرستان بود.

  • روف گاردن

    روف گاردن | برای داشتن یک منظره زیبا روی پشت بام ساختمان ها از مشاورین ما کمک بخواهید.

  • ویزای کانادا

    ویزای کانادا | برای دریافت ویزای مولتی 5 ساله توریستی کانادا از ما مشاوره دریافت نمایید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ساماندهی مناطق حاشیه نشین چابهار در حال اجرا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساماندهی مناطق حاشیه نشین چابهار در حال اجرا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید