سازمان ملل: دولت افغانستان در مبارزه با فساد پیروز نبوده است

به گزارش وبلاگ دوست، دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان گفت که دولت و دادگستری این کشور در زمینه فساد اداری پیروز عمل نکرده اند.

سازمان ملل: دولت افغانستان در مبارزه با فساد پیروز نبوده است

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ دوست، دفتر کنندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) در بیانیه ای گفت که مراکز قضایی افغانستان قادر نیستند تا به عنوان یک عامل بازدارنده موثر علیه فساد کلان اداری عمل کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است که فرمان بازداشت و احضار متهمان فسادهای بزرگ اداری و ممنوع السفر شدن آن ها اجرایی نشده است، حتی بیشتر محکومان نیز اجرای حکم نشده اند.

تادامیچی یاماماتو کننده ویژه دبیرکل سازمان ملل نیز در این باره گفت: فساد همچنان بر زندگی روزانه شهروندان افغانستان تاثیر می گذارد و این موضوع سبب کاهش اعتماد مردم به نهادهای دولتی شده است.

وی افزود که دولت باید بر روی اجرای قانون و پاسخگو بودن قانون شکنان تمرکز کند و عزمش را برای مبارزه با فساد نشان دهد.

به گزارش آوا، سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور افغانستان نیز ضمن اذعان به ناکامی دولت در مبارزه با فساد گفت: به صراحت می گویم که ما هنوز به اهداف مورد نظر نرسیده ایم؛ در رأس همه این موارد باید گفت که در نهادسازی و نظام سازی در زمینه مبارزه با فساد اداری ناکام بوده ایم.

براساس شاخص جهانی مبارزه با فساد اداری که چندی پیش سازمان شفافیت بین الملل منتشر کرد افغانستان در صدر فهرست فاسدترین کشورهای جهان از نظر فساد اداری واقع شده است.

.

  • روف گاردن

    روف گاردن | برای داشتن یک منظره زیبا روی پشت بام ساختمان ها از مشاورین ما کمک بخواهید.

  • ویزای کانادا

    ویزای کانادا | برای دریافت ویزای مولتی 5 ساله توریستی کانادا از ما مشاوره دریافت نمایید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سازمان ملل: دولت افغانستان در مبارزه با فساد پیروز نبوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: دولت افغانستان در مبارزه با فساد پیروز نبوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید