روبات ها بخشی از ارتش انگلیس می شوند

به گزارش وبلاگ دوست، رئیس نیروهای مسلح انگلیس معتقد است تا دهه 2030 میلادی یک چهارم ارتش این کشور را روبات ها تشکیل خواهند داد.

روبات ها بخشی از ارتش انگلیس می شوند

اتکای نیرو های نظامی به پهپادها و وسایل نقلیه روباتیک هر روز بیشتر می گردد. به همین دلیل سرنیک کارتر رئیس نیروهای مسلح انگلیس در یک مصاحبه بیان کرد به اعتقاد او یک چهارم ارتش این کشور تا دهه 2030 میلادی با روبات ها جایگزین می گردد. البته او اشاره نمود چنین هدفی هنوز تایید نشده اما بعضی فرایندهای اتوماسیون را می توان در خطوط مقدم درگیری ها به کار گرفت.

البته این پیش بینی چندان دقیق نیست. پیش بینی می شد سرمایه بیشتر برای توسعه جنگ افزارهای روباتیک در بازنگری پنج ساله دفاعی در نظر گرفته گردد که اکنون به تعویق افتاده است. کارتر در این مصاحبه از دولت خواست بازنگری مذکور را زودتر انجام دهد.

البته تعجبی ندارد که انگلیس روبات های بیشتری را در ارتش به کار بگیرد. ارتش این کشور هم اکنون فقط 73 هزار و 870 سرباز آموزش دیده دارد، حال آنکه پیش بینی می شد تعداد این سربازان 82 هزار و 50 نفر باشد. بنابراین روبات ها می توانند جای خالی نیروهای آموزش دیده را پر نمایند یا علاوه بر کاهش اتکا به سربازان، ارتش را گسترش دهند.

البته تعیین نیست این روبات ها چه نقش هایی در ارتش برعهده می گیرند. ،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "روبات ها بخشی از ارتش انگلیس می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روبات ها بخشی از ارتش انگلیس می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید