بازگشایی پایانه های مسافربری منوط به تصمیم ستاد کروناست

به گزارش وبلاگ دوست، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: فعالیت های تمام 13 ترمینال فعال در بخش برون شهری تعطیل و به حالت تعلیق درآمده است و این فرایند تا تصمیم کارگروه حمل و نقل برون شهری ستاد کرونا ادامه خواهد داشت.

بازگشایی پایانه های مسافربری منوط به تصمیم ستاد کروناست

به گزارش وبلاگ دوست به نقل از ایرنا، اروجعلی علیزاده روز جمعه اضافه نمود: از پنجم اسفند پارسال و به دنبال شیوع بیماری کرونا در کشور و استان، فعالیت ترمینال های آذربایجان شرقی با محدودیت و رعایت شرایط خاص از جمله کاهش ظرفیت از2 به یک جایگاه انجام می شد.

وی اضافه نمود: از هشتم اسفند و با کاهش تقاضا به کمتر از 10 درصد و ضرورت ممانعت از تردد، فعالیت های تمام 13 پایانه فعال در بخش برون شهری تعطیل و به حالت تعلیق درآمد و این فرایند تا تصمیم کار گروه حمل و نقل برون شهری ستاد کرونا ادامه خواهد داشت.

علیزاده در عین حال با اشاره به فعالیت شبانه روزی همکارانش در حوزه راه اضافه نمود: با وجود خطرات ناشی از اپیدمی بوجود آمده، تمام 41 راهدارخانه آذربایجان شرقی و پرسنل مستقر در آنها به صورت 24 ساعت فعال بوده و به اقدامات امدادی به صورت مستقیم ورود و به هموطنان خدمات رسانی می کنند.

وی درباره مجتمع های بین راهی نیز تشریح کرد: فعالیت 48 مجتمع خدمات بین راهی مستقر در جاده های استان نیز محدود شده و صرفا بخش جایگاه های سوخت رسانی این مجموعه ها دایر می باشد و رستوران و بخش مواد غذایی آنها تعطیل است.

مدیرکل راهدای و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی در پاسخ به عدم رعایت تعطیلی پایانه ها از سوی بعضی از رانندگان گفت: متاسفانه به دلیل عدم رعایت قانون ممنوعیت تردد از سوی استان های همجوار بخصوص آذربایجان غربی شاهد حضور مسافران و به تبع آن رانندگان برون شهری در بعضی از نقاط تبریز از جمله اطراف ترمینال بود که با هماهنگی اجرا شده از سوی نیروی انتظامی و پلیس راه اقدامات این چنینی نیز کنترل شد.

وی یادآوری کرد: تردد از استان های قم و گیلان به آذربایجان شرقی با توجه به شرایط حاد شیوع در این استان ها از روزهای نخستین زیر ذربین بوده و حتی در موردی اتوبوس بین شهری که در حال انتقال مسافران خود از گیلان به تبریز بود، در آستار متوقف و مسافران آن تخلیه شدند.

منبع: همشهری آنلاین

به "بازگشایی پایانه های مسافربری منوط به تصمیم ستاد کروناست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی پایانه های مسافربری منوط به تصمیم ستاد کروناست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید