از کرونا تا تمرین کشتی در ساحل با دخترمدال آور مسابقات جهانی!

به گزارش وبلاگ دوست، فاطمه فتاحی می گوید پس از شیوع ویروس کرونا و بسته شدن باشگاه ها تمریناتش را در کنار دریا ادامه داد.

از کرونا تا تمرین کشتی در ساحل با دخترمدال آور مسابقات جهانی!

فاطمه فتاحی، ملی پوش کشتی آلیش بانوان ایران که در مسابقات دنیای قزاقستان به مدال نقره رسید در خصوص فرایند تمرینات خود بعد از رقابتهای قهرمانی دنیا به وبلاگ دوست گفت: تمریناتم را تا قبل از سال جدید که کرونا شیوع پیدا کرد در باشگاه ادامه دادم اما بعد از آن به صورت انفرادی در ساحل یا خانه تمرین کردم. باشگاه ها اکنون باز شده اند که طبق برنامه فدراسیون و برنامه شخصی خودم کار می کنم. البته بیشتر مطابق با برنامه خودم پیش می روم و تمرینات هوازی، دوومیدانی و گاهی بدنسازی را در ساحل انجام می دهم.

او در این مورد اضافه کرد: خانم ستاره اسماعیلی(سرمربی تیم ملی آلیش بانوان) مربی من است اما اکنون به دلیل شیوع کرونا با هم تمرین نکرده ایم.

فتاحی به تمرین در سالن اختصاصی اشاره نمود و گفت: دو یا سه نفری سالن اختصاصی می گیریم و با هم تمرین می کنیم اما حریف تمرینی هایم از نظر سنی کوچکتر از من هستند و خیلی به من یاری نمی نمایند. تنها در این حد که مرور فن کنم، خوب است.

این کشتی گیر مازندرانی در خصوص شرایط کشتی بانوان اظهار کرد: سال گذشته با شک و تردیدهای زیاد به مسابقات دنیای آلیش اعزام شدیم و برای اولین بار به قهرمانی رسیدیم که این امیدواری بزرگی بود که کشتی بانوان به فعالیت خود ادامه بدهد اما در حال حاضر تکلیف مسابقات معین نشده و این شرایط را سخت تر می نماید.

او در خصوص علاقه مندی بانوان به کشتی گفت: کشتی علاقه مندان زیادی مخصوصا بین خانم ها دارد. از آنجایی که قبلا فقط مردان کشتی می گرفتند، بعضی در شروع فعالیت بانوان تعجب می کردند اما اکنون متقاضیان زیادی دارد. البته در شهر من بیشتر دختران کم سن و سال به این رشته علاقه دارند و بزرگسالان کم هستند. شاید این نکته مثبتی باشد چون از پایه کار می نمایند و وقتی به سن و سال ما برسند موفقیت های بیشتری به دست می آورند.

فتاحی در خصوص شرایط مربیان کشتی در بخش بانوان گفت: مازندران مربیان خوبی دارد و من هم با خانم اسماعیلی کار می کنم. اگر باشگاه ها باز باشند، مربیان خوبی داریم اما دوست دارم کلاس مربیگری و داوری بیشتری برگزار نمایند تا ما که قهرمانی در کارنامه داریم با خیال راحت به بچه ها علاقه مند آموزش بدهیم چون خیلی از خانواده ها دوست دارند فرزندانشان با ما کار نمایند اما نداشتن مدرک دست و پای ما را می بندد.

این کشتی گیر در ادامه اعلام کرد: نمی توانم مربیگری انجام بدهم چون مدرک ندارم. فقط کنار یک مربی و به عنوان شادگرد اول او به کشتی گیران آموزش می دهم. امیدوارم فدراسیون پیگیری لازم را انجام بدهد تا در کنار قهرمانی، مربیگری را هم داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "از کرونا تا تمرین کشتی در ساحل با دخترمدال آور مسابقات جهانی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از کرونا تا تمرین کشتی در ساحل با دخترمدال آور مسابقات جهانی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید