آخرین گزارش درباره هواپیمای اوکراینی

به گزارش وبلاگ دوست، اقتصادنیور: امروز مراسم تودیع رییس پیشین سازمان هواپیمایی و معارفه رییس جید این سازمان و مدیرعامل جدید شرکت هما برگزار گردید.

آخرین گزارش درباره هواپیمای اوکراینی

وبلاگ دوست به نقل از خبرآنلاین، وزیر راه و شهرسازی در این مراسم درباره علت اتخاذ این تصمیم گفت: دلیل جابجایی عابدزاده پرونده سقوط هواپیما نیست، وی پنج سال در این سمت ریاست سازمان هواپیمایی کشوری خدمت نموده است و به دلیل ضرورت های سازمانی، شاهد تغییر و تحول در این سمت بودیم.

اسلامی درباره بازنشسته بودن رئیس جدید سازمان هواپیمایی و مدیرعامل جدید هما، گفت: هر دو، شاغل هستند و هیچ از یک از انتصابات امروز مربوط به بکارگیری نیروهای بازنشسته نیست.

به موجب حکم وزیر راه و شهرسازی ، تورج دهقانی زنگنه به عنوان رییس جدید سازمان هواپیمایی کشوری معرفی گردید. همچنین علیرضا برخور نیز به مدت چهار سال به عنوان عضو هیات مدیره و مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، منصوب شد.

در این حاشیه این مراسم ، اسلامی در جمع وبلاگ دوست تاکید نمود: ایران طبق انکس13 درحال تحقیقات روی سقوط هواپیمای اوکراینی است Tیافته های کمیته آنالیز سانحه هوایی سازمان هواپیمایی و مشاهدات عینی با اطلاعات جعبه سیاه هواپیما تطبیق داده شده و قرار است ایران با حضور هیئت اوکراینی به جمع بندی نهایی برسد و بیانیه نهایی صادر گردد.

وزیر راه و شهرسازی درباره زمان قطعی انتشار گزارش نهایی سازمان هواپیمایی گفت: منتظر هماهنگی با تیم اوکراینی هستیم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد فشار دولت کانادا برای انتشار فوری جزییات حادثه سقوط، گفت: به بیانیه های سایر کشورها کاری نداریم، ایران طبق انکس 13 درحال طی مراحل کار است و کمیته آنالیز سانحه کار خود را انجام داده و جمع بندی سانحه به زودی انجام و اطلاعات منتشر می گردد.

وزیر راه و شهرسازی در مورد چرایی تغییر مدیران سازمان هواپیمایی و هما گفت: این تغییر، موضوع حائز اهمیتی است که با هدف ایجاد انضباط فراگیر در صنعت هوانوردی این تغییرات انجام می گردد. برای سازمان هواپیمایی کشوری توسعه تعاملات با ایکائو (سازمان جهانی هوانوردی) و کشورهای گوناگون در ارجحیت بوده و ضروری است که مدیریت این سازمان، بدون ناهماهنگی باشد.

اسلامی درباره جابجایی بیماران کرونایی با سفر هوایی نیز گفت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا، هرگونه جابجایی بیماران کرونایی جُرم است و فرد بیمار مرتکب جرم شده است، بنابراین به هیچ عنوان بیمار کرونایی با هواپیما مسافرت ننموده است، البته در فرودگاه ها همچنان تب سنجی انجام می گردد که تنها نشانه مشکوک بودن به کرونا است. در صورت داشتن شرایط مشکوک به کرونا، از ورود فرد مبتلا به هواپیما جلوگیری می گردد.

اسلامی در مورد امن بودن آسمان ایران گفت: آسمان ایران امن ترین آسمان برای پروازهای عبوری است البته شیطنت هایی می گردد و به دلیل مداخلات استکبار جهانی که وانمود می نماید آسمان ایران ناامن است، بعضی اطلاعیه ها صادر می گردد.

وی اضافه نمود: اکنون یک شرکت انگلیسی در منتهی الیه خط شرقی عراق یک خط هوایی باز نموده و با قیمت بسیار پایین شرکت های هواپیمایی را ترغیب به عبور از این منطقه می نماید. هر از گاهی چنین شیطنت هایی به خرج می دهند اما به طور کلی کاهش پروازها در جهان به دلیل شیوع کرونا است.

منبع: اقتصادنیوز

به "آخرین گزارش درباره هواپیمای اوکراینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین گزارش درباره هواپیمای اوکراینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید