دستاوردهای پروژه رگولاتوری خودروهای متصل ارائه شد

به گزارش وبلاگ دوست به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در جلسه ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که امروز سه شنبه با حضور منوچهر منطقی دبیر این ستاد در محل پژوهشگاه ICT برگزار گردید، به موارد مهمی از جمله همکاری بین خودروسازان و یکی از اپراتورهای موبایل، ایجاد فضای مشترک برای توسعه زیرساخت مشترک و حمایت از شرکت های دانش بنیان اشاره شد.

دستاوردهای پروژه رگولاتوری خودروهای متصل ارائه شد

همچنین به این مساله تاکید شد که تصمیمات و مسائلی مانند مصوبه اخیر شورای امنیت ملی مبنی بر فراوری بار اول که در 13 شهریور سال جاری ابلاغ شد، هم می تواند به ابعاد حمایتی یاری کند.

لیلا محمدی رئیس پژوهشکده فناوری ارتباطات پژوهشگاه ICT در این جلسه گفت: این پژوهشگاه ضمن رصد فناوری، آینده نگری و یاری به تدوین برنامه های بخشی و ملی، توسعه فناوری های بومی و بومی سازی فناوری های پیشرفته و توسعه کسب و کارهای دانش بنیان در حوزه فاوا را دنبال می نماید.

وی با اشاره به نقش پژوهشگاه ICT در فعالیت های انجام شده پیرامون خودروهای هوشمند (متصل و خودران) اظهار داشت: این پژوهشگاه با مدنظر قرار دادن سیاست ارتباطات مخابراتی، توسعه زیرساخت های داده ای و فناوری اطلاعات، تجهیزات شبکه مبتنی بر IP و فناوری های رادیویی و طرح جامع فناورانه عملیات امنیت، در صدد تحقق پروژه های ارتباطی است.

در این جلسه، هومن ضرابی و معصومه خوش بختیان به عنوان مجریان پروژه، گزارشی از دستاوردهای پروژه رگولاتوری خودروهای متصل که به سفارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پژوهشکده فناوری ارتباطات به انجام رسید و نیز نتایج پژوهش­های انجام شده در مورد شبکه زیرساخت خودروهای هوشمند، ارائه کردند.

همچنین رضا بحری عضو هیئت علمی پژوهشگاه ICT توضیحاتی در مورد باندهای فرکانسی مورد احتیاج در فناوری DSRC و سلولی اعلام کرد.

توجه به توسعه زیرساخت های ارتباطی همزمان با توسعه سایر بخش ها، توسعه فناوری های این حوزه براساس سرویس های نوین، ایجاد تمهیدات لازم برای پاکسازی باندهای DSRC و تخصیص باندهای نسل پنجم ارتباطی در ارتباط با C-V2X از اقدامات پیشنهادی حاصل از تحقیقات اولیه پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در پروژه های فوق بود که به آن اشاره شد.

در این جلسه نمایندگانی از نهاد ریاست جمهوری، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، خودروسازان ، اپراتورها، شهرداری تهران، مرکز مدیریت راههای کشور، پژوهشکده خودرو دانشگاه تهران و بخش خصوصی حضور داشتند و نقطه نظرات خود را پیرامون پژوهش های ارائه شده، عنوان کردند.

  • روف گاردن

    روف گاردن | برای داشتن یک منظره زیبا روی پشت بام ساختمان ها از مشاورین ما کمک بخواهید.

  • ویزای کانادا

    ویزای کانادا | برای دریافت ویزای مولتی 5 ساله توریستی کانادا از ما مشاوره دریافت نمایید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دستاوردهای پروژه رگولاتوری خودروهای متصل ارائه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستاوردهای پروژه رگولاتوری خودروهای متصل ارائه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید