تعهد وزیران دفاع آسه آن به همکاری در مبارزه با تروریسم

به گزارش وبلاگ دوست، وزرای دفاع اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) در جریان یازدهمین نشست خود بیانیه مشترکی را امضا کرده و متعهد همکاری در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی خشونت آمیز در این منطقه شدند.

تعهد وزیران دفاع آسه آن به همکاری در مبارزه با تروریسم

به گزارش وبلاگ دوست، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آسه آن متشکل است از فیلیپین، کامبوج، اندونزی، لائوس، مالزی، میانمار، سنگاپور، تایلند، ویتنام و برونئی.

وزرای دفاع آسه آن در بیانیه ای که در جریان مراسم امضای این اطلاعیه مشترک قرائت شد، گفتند: این اطلاعیه مشترک بیانگر حس جمعی وزرای دفاع آسه آن درخصوص شرایط امنیتی منطقه است. از همه مهمتر آنکه این اطلاعیه اعتماد مشترک و تعهدات ویژه این وزرای دفاع را برای رسیدگی به چالش های امنیتی که این منطقه با آن روبروست و همچنین انجام اقدامات عملی برای ارتقای همکاری ها را نشان می دهد.

این وزرای دفاع همچنین از این اطلاعیه مشترک برای محکوم کردن حملات اجرا شده توسط افراط گرایان در سراسر جهان به ویژه در جنوب شرق آسیا از جمله حمله گروه مائوتی در شهر ماراوی فیلیپین استفاده کردند.

حمله گروه مائوتی وابسته به داعش در شهر ماراوی منجر به تلفات، تخریب اموال و دارایی ها و بی خانمانی بسیاری از مردم شده است.

این مقامات همچنین حمایت کامل خود از تلاش های فیلیپین برای رسیدگی به بحران امنیتی و حقوق بشری در شهر ماراوی را اعلام کردند؛ شهری که در آن بیش از 250 هزار روستایی در پی مبارزات پنج ماهه میان نیروهای دولت و گروه مائوتی بی خانمان شدند.

این وزرای دفاع همچنین بر نیاز تقویت همکاری های منطقه ای از طریق ارائه اطلاعات، اقدامات نظارتی و ارتقای آگاهی عمومی تاکید کردند.

وزرای دفاع آسه آن در این سند مشترک نگرانی شدید خود را نسبت به تشدید تنش ها در شبه جزیره کره از جمله آزمایش و پرتاب موشک های بالستیک قاره پیما توسط کره شمالی ابراز کردند.

آنها گفتند: ما به طور جدی از کره شمالی می خواهیم تا فورا به تعهداتش که در قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل مطرح شده عمل کنند.

این وزرا همچنین براهمیت حفظ و ارتقای امنیت و آزادی دریانوردی در دریای چین جنوبی و همچنین لزوم اجتناب از انجام اقداماتی که شرایط این منطقه را پیچیده تر می کند، تاکید کردند.

  • روف گاردن

    روف گاردن | برای داشتن یک منظره زیبا روی پشت بام ساختمان ها از مشاورین ما کمک بخواهید.

  • ویزای کانادا

    ویزای کانادا | برای دریافت ویزای مولتی 5 ساله توریستی کانادا از ما مشاوره دریافت نمایید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تعهد وزیران دفاع آسه آن به همکاری در مبارزه با تروریسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعهد وزیران دفاع آسه آن به همکاری در مبارزه با تروریسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید