تصاویر آماده سازی زنجیره های غنی سازی در فردو

به گزارش وبلاگ دوست، مراحل آماده سازی زنجیره های غنی سازی در تأسیسات شهید علیمحمدی فردو در حال اجرا است.

تصاویر آماده سازی زنجیره های غنی سازی در فردو

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی وبلاگ دوست، در راستای اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجامی در تاسیسات غنی سازی فردو، امروز (چهارشنبه) مخزن (سیلندر) 2800 کیلویی که حاوی حدود 2000 کیلوگرم گاز هگزافلوراید اورانیوم (UF6) است، تحت نظارت بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از انتقال از مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن (نطنز) به مجتمع غنی سازی شهید مسعود علیمحمدی (فردو) در سالن خوراک دهی مجتمع فردو نهاده شد.

اتاق کنترل زنجیره غنی سازی:

آماده سازی خطوط و شیرها:

اتاق کنترل اتوماسیون:

آماده سازی خطوط و شیرها:

در ادامه فعالیت های صورت گرفته در سایت غنی سازی شهید علیمحمدی فردو، بعد از اتصال سیلندر خوراک به خطوط گازدهی زنجیره های سانتریفیوژ و انتها موفقیت آمیز خلأ سازی خطوط، عملیات پسیواسیون شروع شد و پس از این اقدام، گازدهی به زنجیره ها شروع خواهد شد. تا ساعت 24 امشب زنجیره ها در حال پسیواسیون و خارج کردن گازهای سبک خواهند بود، و تیل و پروداکت دو مرتبه مخلوط می شوند، پس از نیمه شب شیرها باز شده و محصول جمع آوری و فردا بعد از ظهر (پنجشنبه) بعد از پایدار شدن شرایط نمونه گیری انجام خواهد شد.

در این خصوص بهروز کمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفته بود: ساعت 12 امشب عملا گاز را به سانتریفیوژها تزریق می کنیم و چند ساعت طول می کشد تا به مرحله پایداری برسد و تا روز شنبه (18 آبان) که مجددا بازرسان آژانس خواهند آمد، ما به مرحله ای می رسیم که حدود 4.5 درصد غنی سازی خواهیم داشت.

لازم به ذکر است در حال حاضر 1044 ماشین سانتریفیوژ IR1 (شامل 6 زنجیره 174 تایی) در فردو مستقر است که در ساعات انتهای امشب به چهار زنجیره از 6 زنجیره 174 تایی سانتریفیوژ IR1 یعنی 696 سانتریفیوژ گاز هگزافلوراید اورانیوم UF6 تزریق خواهد شد و دو زنجیره دیگر که شامل 348 ماشین IR1 هستند اقدام به فراوری و غنی سازی ایزوتوپ های پایدار می نمایند.

  • روف گاردن

    روف گاردن | برای داشتن یک منظره زیبا روی پشت بام ساختمان ها از مشاورین ما کمک بخواهید.

  • ویزای کانادا

    ویزای کانادا | برای دریافت ویزای مولتی 5 ساله توریستی کانادا از ما مشاوره دریافت نمایید.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تصاویر آماده سازی زنجیره های غنی سازی در فردو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر آماده سازی زنجیره های غنی سازی در فردو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید