افغانستان، غنی: آزادی زندانیان طالبان باید از طریق سازوکار مشخصی انجام شود

به گزارش وبلاگ دوست، رئیس جمهور افغانستان گفت که خواستار آزادی زندانیان طالبان است، اما این فرایند باید شفاف و سازوکار مشخصی داشته باشد.

افغانستان، غنی: آزادی زندانیان طالبان باید از طریق سازوکار مشخصی انجام شود

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ دوست، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در مراسم آغاز سال دوم کاری دوره هفدهم قانونگذاری شورای ملی افغانستان گفت که دولت آماده است براساس اصول پذیرفته شده وارد گفت وگوهای بین الافغانی شود.

غنی با تاکید بر تمایل دولت برای آزادی زندانیان طالبان نیز گفت: به عنوان رئیس جمهور هیچ آرزویی ندارم که زندانی طالب داشته باشیم، اما رهایی آن ها باید براساس یک فرایند شفاف و ساز و کار واضح صورت گیرد تا مردم ما مطمئن شوند که پس از رهایی آن ها چه نوع تغییر را در شرایط مشاهده خواهند کرد .

آمریکا در توافق با طالبان متعهد شد تا زمینه آزادی پنج هزار زندانی این گروه را تسهیل کند، اما رئیس جمهور افغانستان بارها تاکید کرد که مسئله آزادی این زندانیان باید در گفت وگوهای بین الافغانی مورد بحث قرار گیرد.

غنی تاکید کرد که موضع دولت در این باره نباید به معنی مخالفت با فرایند صلح تلقی شود بلکه این اقدام برای پاسداری از قانون اساسی و منافع عالی کشور است.

به گزارش طلوع نیوز، رئیس جمهور افغانستان گفت که تا 20 اسفند افراد مذاکره کننده با طالبان آماده می شود و این هیئت در مذاکرات از نظام جمهوریت دفاع خواهند کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "افغانستان، غنی: آزادی زندانیان طالبان باید از طریق سازوکار مشخصی انجام شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، غنی: آزادی زندانیان طالبان باید از طریق سازوکار مشخصی انجام شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید