اسپیس ایکس برای آزمایش اینترنت ماهواره ای اش ثبت نام می نماید

به گزارش وبلاگ دوست، صدها ماهواره اینترنتی استارلینک اکنون در مدار زمین قرار دارند و شرکت اسپیس ایکس از مردم می خواهد برای آزمایش سرویس اینترنتی اش ثبت نام نمایند.

اسپیس ایکس برای آزمایش اینترنت ماهواره ای اش ثبت نام می نماید

به گزارش وبلاگ دوست شرکت اسپیس ایکس در طول سال گذشته بیش از 500 ماهواره را به مدار کره زمین فرستاده است تا مجموعه استارلینک را بسازد که هدفش دسترسی به اینترنت ماهواره ای در عملا هر نقطه ای از سیاره ما است.

اکنون شرکت اسپیس ایکس در سایت استارلینک از مردم دعوت می نماید تا برای آزمایش سرویس بتا اینترنت ماهواره ای ثبت نام نمایند.

هنگامی که در این سایت ای میل و کد پستی تان را ثبت می کنید، استارلینک پیامی برای شما می فرستد به این مضمون: استارلینک برای عرضه اینترنت پهن باند با سرعت بالا به مکان هایی که دسترسی به اینترنت در آنها قابل اتکا نیست یا گران قیمت است یا اصولا دسترسی به اینترنت ندارند، طراحی شده است. انتظار می رود آزمایش خصوصی بتا در این تابستان آغاز گردد، سپس آزمایش عمومی بتا از عرض های جغرافیایی بالاتر آغاز می گردد.

اگر به عنوان آزمایش نماینده بتا انتخاب شوید، یک ترمینال کاربری با آنتن دیسک مسطح دریافت می کنید که قطری حدود نیم متر دارد. آنتن این ترمینال به طور اتوماتیک در جهت بهترین سیگنال ماهواره ای قرار می گیرد.

استارلینک اینترنت با سرعت تا یک گیگابیت در ثانیه را با زمان تاخیری 25 تا 35 میلی ثانیه در اختیار می گذارد.

ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیرعامل اسپیس ایکس گفته بود که برای پوشش جزئی اینترنتی حدود 400 ماهواره و برای پوشش متوسط به 800 ماهواره ضروری است.

اسپیس ایکس میخواهد که مجموعه عظیم ماهواره ای استارلینک را به تعداد 12000 ماهواره برساند.

اما اسپیس ایکس با وجود 540 ماهواره ای که در مدار دارد، دعوت از کاربران برای آزمایش بتا این سرویس آغاز نموده است.

هنوز روشن نیست که چه تعداد افراد برای آزمایش بتا انتخاب می شوند یا چگونه این افراد به کار گرفته خواهند شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "اسپیس ایکس برای آزمایش اینترنت ماهواره ای اش ثبت نام می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپیس ایکس برای آزمایش اینترنت ماهواره ای اش ثبت نام می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید